Porazi košarkaša i vaterpolista

Peking – U četvrtom nastupu na košarkaškom olimpijskom turniru Hrvatska je izgubila od Litve 73:86. Odlično su se hrvatski košarkaši držali u prve tri četvrtine, nisu ispuštali vodstvo, ali su Litavci “pokopali” hrvatske nade u uspjeh u posljednjih 10 minuta. Australija je pobijedila Rusiju i time otvorila put Hrvatskoj prema trećem mjestu i borbi u čertvrtzavršnici sa Španjolskom.

U četvrtoj utakmici B skupine olimpijskog turnira u vaterpolu Hrvatska je izgubila od SAD–a s 5:7 ( 2:2, 1:3, 0:0, 2:2 ).Vaterpolisti Hrvatske doživjeli su tako prvi poraz na olimpijskom turniru u Pekingu. Nakon uvjerljivih pobjeda nad Italijom, Srbijom i Njemačkom, jutros su neočekivano izgubili od Amerikanaca.

U posljednjem kolu Hrvatska igra protiv najslabije reprezentacije u skupini – Kine. Ipak i pored ovog poraza, Hrvatska je i dalje na prilično sigurnom putu prema prvom mjestu u skupini.