Fenomenalni Usain Bolt i Michel Phelps

Peking – Jamajčanin Usain Bolt novi je olimpijskim pobjednik na 100 metara, ali i novi svjetski rekorder. Vlastiti je rekord srušio na fenomenalnih 9,69 sekundi.

Bolt je u finalu ‘stotke’ pomeo suparnike istrčavši rezultat 9.69 što je tri stotinke sekunde bolje vrijeme od dosadašnjeg svjetskog rekorda kojeg je istrčao u svibnju u New Yorku.

Drugo mjesto osvojio je Richard Thompson iz Trinidad i Tobago s rezultatom 9.89, dok je Amerikanac Walter Dix bio treći s vremenom 9.91. Jamajčanin Asafa Powell zauzeo je tek peto mjesto.

Najbolji plivač i najuspješniji olimpijac svih vremena je Michael Phelps! Amerikanac je osvojio jučer i osmu zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Pekingu nakon pobjede štafete SAD–a na 4×100 mjesto mješovito.

Time je srušen veliki rekord Marka Spitza iz 1972. godine, kada je na Olimpijskim igrama u Münchenu osvojio sedam zlatnih medalja. Ukupno je osvojio 14 zlatnih olimpijskih medalja.