Kostelić i Natko među deset

Wengen – Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić ostao je na korak do novog postolja u Svjetskom kupu. U drugoj superkombinaciji sezone, koja se vozila u Wengenu u Švicarskoj, Kostelić je osvojio četvrto mjesto. Kostelić je u spustu bio tek 18., ali se vrlo dobrom vožnjom u slalomu probio na četvrto mjesto sa 65 stotinki sporijim rezultatom od iznenađujućeg pobjednika, mladog Švicarca Carla Janke (2:34,16 minuta).

Izvrstan je bio i Natko Zrnčić Dim, koji je u spustu bio 30., ali je u slalomu imao najbrže vrijeme te se probio na deseto mjesto s 1,38 sekundi slabijim rezultatom o Švicarca. Tin Široki nažalost nije završio spust. Mladi Janka je nakon spusta držao drugo mjesto, ali je vrlo dobrim nastupom u slalomu uspio doći do druge ovosezonske pobjede i tako razveseliti domaće navijače. Prvu je ostvario u Val d’Isereu u veleslalomu.

Drugo iznenađenje priredio je Talijan Peter Fill koji je osvojio drugo mjesto. Fill je izraziti spustaš, ali je vrlo dobrom slalomskom vožnjom na kraju osvojio drugo mjesto s 22 stotinke zaostatka za Jankom. Treće mjesto osvojio je još jedan domaći skijaš, iskusni Silvan Zurbriggen, koji je za Jankom zaostao 40 stotinki.

Pobjednik prve superkombinacije u Val d’Isereu i trenutačno vodeći u ukupnom poretku Svjetskog kupa, Austrijanac Benjamin Raich, osvojio je na kraju sedmo mjesto (+1,11 sekundi).

U ukupnom poretku Svjetskog kupa i dalje vodi Raich, koji je povećao prednost u odnosu na drugoplasiranog Francuza Jeana–Baptiste Grangea na 57 bodova. Raich je ukupno skupio 593, a Grange 536 bodova. Na trećem je mjestu Norvežanin Aksel Lund Svindal, koji za Raichom zaostaje 91 bod. Današnjim četvrtim mjestom Kostelić je zadržao četvrto mjesto, ali se Svindalu približio na samo 23 boda zaostatka. Natko Zrnčić Dim probio se na 65. mjesto s ukupno 55 bodova.

U poretku superkombinacije i dalje vodi Raich sa 136 bodova, samo četiri boda više od današnjeg pobjednika Janke, a na trećem mjestu je Fill (116).

Natko Zrnčić Dim nalazi se na devetom mjestu poretka superkombinacije s 52 bodova, a Ivica Kostelić je jednu stepenicu niže s dva boda manje.