Varaždinci i Split odlični, Hajduku minimalan poraz u Stokeu

Zagreb – Hajduk je jučer odigrao vjerojatno najlošiju utakmicu od sva tri hrvatska predstavnika u prvim susretima trećega pretkola Europske lige, pa je poraz od 1:0 u Stoke on Trentu odličan rezultat. Ranije sinoć Split je u Dugopolju odigrao 0:0 s Fulhamom, a Varaždin je u Bukureštu remizirao (2:2) s rumunjskim Dinamom.

Trener Krasimir Balakov odlučio je na teren poslati defanzivnu formaciju sa samo jednim napadačem, Antom Vukušićem. No Hajdukovu obrambenu taktiku poljuljao je Jonathan Walters već u četvrtoj minuti, kada je zatresao Hajdukovu mrežu nakon što je s lijeve strane ubacio Etherington. Walters je glavom, iako okružen trojicom Hajdukovih braniča, proslijedio loptu u donji desni kut Subašićeva gola. Bio je to šok za Hajduk, domaćini su i u osmoj minuti zatresli mrežu, srećom gol je poništen zbog zaleđa. Da je Stoke City poveo s 2:0, teško bi se Splićani vratili.

Nogometaši Splita odigrali su odličnu prvu utakmicu u trećem pretkolu Europske lige i na stadionu Hrvatski vitezovi u Dugopolju remizirali bez golova s premierligašem Fulhamom. Igrači trenera Ivana Katalinića imali su dvije stopostotne prilike i dominirali su terenom, pa mogu žaliti za pobjedom.

Nogometaši Varaždina u prvoj su utakmici trećega pretkola Europske lige na gostovanju u Bukureštu protiv domaćeg Dinama odigrali vrlo dobrih 2:2 (2:2). Domaćini su poveli s 2:0 nakon samo 15-ak minuta igre zahvaljujući autogolu Sušca u šestoj minuti i fantastičnom pogotku Motija poluvolejom u 16. minuti. U prvih pola sata Dinamo je bio mnogo opasnija momčad. No u zadnjim minutama prvoga dijela sve se vratilo na početak. Davor Vugrinec je u 43. minuti dodao Golubaru, a ovaj je asistirao Mariju Sačeru, koji mirno pogađa za smanjenje zaostatka. Tri minute kasnije, u sudačkoj nadoknadi prvoga poluvremena, najiskusniji igrač Varaždina Vugrinec potegnuo je iz slobodnog udarca s 20 metara nakon što je Glavinu srušio Motti i svladao domaćeg vratara Balgradeana. Dinamo je u drugo poluvrijeme krenuo vrlo odlučno, u 60. minuti imao je priliku iz jedanaesterca doći do novog vodstva, ali Danciulescu nije uspio iskoristiti najstrožu kaznu.