Župa Žepče, Željezno polje Biljevina, Caffe Code i Caffe Valentino prošli u polufinale Božićnog turnira Žepče 2015.

zeljezno polje_enigmaU polufinale ovogodišnjeg malonogometnog humanitarnog turnira u Žepču plasirale su se ekipe Župa Žepče, Željezno polje Biljevina, Caffe Code, i Caffe Valentino.

U četvrtfinalnim susretima igranim u ponedjeljak 21. prosinca od 18:30 sati u sportskoj dvorani Katoličkog školskog centra u Žepču prikazana je odlična igra i sportsko nadmetanje pa je brojna publika s pozornošću pratile susrete. Nogometnu večer u Žepču otvorila je utakmica između ekipa Tadić Cop i Župe Žepče. Nakon početnog odmjeravanja snaga u vodstvo golom Ante Jukića u 10. minuti dolazi Župa Žepče, a u 14. na 2:0 povećava Kristijan Jukić. Potom Tadic Cop smanjuje na 2:1 pogotkom Tomislava Jukića u 15. minuti da bi već u 16. Župa Žepče uzvratila i povećala svoju prednost na 3:1. Ovaj put  mrežu Tadić Copa trese odlični Ivan Martinović svojim prvim pogotkom na susretu. Na 3:2 smanjuje Anto Tadić u 29. minuti a točku na „i“ stavlja Ivan Martinović svojim drugim pogotkom za konačan rezultat susreta Župa Žepče – Tadić Cop 4:2. Odlična utakmica, čvrsta igra, i gledatelji su uživali u prilikama koje su se izmjenjivale na obje strane.

U drugom susretu nastupile su ekipe Željeznog polja Biljevine i Caffe bara Enigme. Željezno polje Biljevina je uvjerljivo i sasvim zasluženo svladala bezidejnu Enigmu rezultatom 7:0. Bilo je to sasvim blijedo izdanje Enigme što nikako ne umanjuje vrijednost pobjede ekipe iz Željeznog polja. Obje ekipe su oprezno ušle u susret, na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 0:0, i prvenstveno su vodile računa o obrani vlastitog gola, tako da je bilo gotovo izvjesno da će momčad koja prva postigne pogodak, na kraju i slaviti. Pošlo je to za nogom Željeznom polju Biljevini u 23. minuti susreta kada Ermin Zvekić postiže svoj prvi pogodak. U 28. mrežu Enigme trese i Hasan Mandžuka, potom Nasir Hodžić u 32. minuti, te ponovno Zvekić u 34. minuti. Enigma je pokušavala smanjiti prednost protivnika igrom s igračem – golmanom što Željezno polje Biljevina spretno koristi te se do kraja susreta u listu strijelaca upisuju i Okanović u 36., Hodzic u 37. te Delić u 38. minuti postavlja konačni rezultat Željezno polje Biljevina – Enigma 7:0. Sasvim zaslužen prolazak u polufinale za Željezno polje i prvo ispadanje nositelja skupine.

Zatim su na teren izašle ekipe NK Don Bosco i Caffe Code koje su odigrale susret s najmanje uzbuđenja i neizvjesnosti. Utakmica je završila rezultatom NK Don Bosco – Igor Rašić 1:4. Nakon što NK Don Bosco dolazi u vodstvo u 30. sekundi susreta golom Franje Adžića, činilo se da bi na pomolu moglo biti iznenađenje, što uigrana ekipa koda nije dopustila. U 6. minuti susreta na scenu stupa najbolji strijelac na turniru Igor Rašić i spretnim pogotkom izjednačuje rezultat. Svoj niz Rašić nastavlja u jedanaestoj, trinaestoj, dvadesetčetvrtoj minuti. Treba pohvaliti i igru golobradih mladića iz NK Don Bosca, ali dalje se jednostavno nije moglo. Uz sav trud i umijeće koje su pokazali na turniru, ovaj put su protiv sebe imali odličnu ekipu predvođenu Rašićem koji su itekako spremni i spretni u baratanju loptom. Igor Rašić je trenutno vodeći strijelac turnira s 12 postignutih golova.

Završnica večeri u kojoj su snage odmjerili Caffe Valentino i The Pub pripala je Valentinu. Slavila je ekipa sastavljena uglavnom od Papraćana, Caffe Valentino, rezultatom 6:3. Poveo je Valentino pogotkom Ivice Kosića u 4. minuti, koji se u 5. minuti ponovno našao u izglednoj prilici ali je ovaj put neprecizan, kao i Nikola Trogrlić u 6. minuti. Tek što se ponovno vratio u igru Trogrlić postiže pogotke u 13. a potom i u 14. minuti za vodstvo Valentina 3:0. Do kraja poluvremena vodstvo Valentina povećavaju Kristijan Ivešić u 18. i Anto Bonić u 19. minuti susreta. Na drugoj strani u posljednjoj minuti prvog dijela precizan je Damir Kajić, dok Goran Jurić nije precizan iz penala pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 5:1 u korist Valentina. Obzirom da je The Pub na dosadašnjem dijelu turnira, (a i lanjskom) pružio odlične partije, pitanje pobjednika još uvijek nije bilo izvjesno. U nastavku je u nekoliko izglednih prilika zaprijetio The Pub, ali se istaknuo Nikola Kosić na vratima Valentina, dok njegov imenjak Trogrlić u 32. minuti svojim trećim pogotkom otklanja svaku dvojbu oko četvrtog polufinalista turnira. Do kraja susreta prednost Papraćana smanjuju Dino Dizdarević u 32. i Goran Jurić u 39. minuti. Bila je to odlična utakmica i gledatelji do zadnjeg sučevog zvižduka nisu napuštali dvoranu. Natjecanje napušta prošlogodišnji (i pretprošlogodišnji) pobjednik turnira i očito je vrijeme da i ova momčad počnu razmišljati o turniru koji se u Žepču igra povodom Svetog Ante.

U polufinalu koje je na rasporedu u utorak 22. prosinca 2015. snage će odmjeriti Župa Žepče i Caffe Valentino, te Caffe Code i Željezno polje Biljevina. Program počinje revijelnom utakmicom ženskih ekipa NK Don Bosco u 18:30 sati. Prva utakmica, Župa Žepče – Caffe Valentino igra se u 19:30, potom u 20:30 revijalna utakmica pionira NK Don Bosco – NK Natron, te u 21:30 utakmica Caffe Code – Željezno polje Biljevina.

Susreti za poredak od prvog do četvrtog mjesta igraju se u srijedu 23.prosinca s početkom u 18:00 sati kada počinje revijalna utakmica. Susret za 3. mjesto počinje u 19:00 sati, zatim slijedi revijalna utakmica veterana NK Žepče, pa meč za prvo mjesto u 22:00 sata. Radiopostaja Žepče će izravno prenositi susrete na finalnoj večeri, pa ukoliko niste u mogućnosti doći u KŠC u Žepču, utakmice možete pratiti na frekvenciji 95,9 MHz ili na portalu postaja.ba.