Sandra Šarić brončana

Peking – Sandra Šarić je izabrala nešto drugačiji put od Martine Zubčić do brončane medalje u Pekingu, ali olimpijska kolajna se ipak sjaji oko vrata hrvatske tekvandoašice!

Konačnu pobjedu vrijednu brončane medalje Sandra je ostvarila u borbi protiv Portorikanke Asuncion Ocasio Rodriguez, koju je svladala sa 5:1. Vrlo uvjerljiva prva runda (4:1) bila je dovoljna da Hrvatska osvoji četvrtu olimpijsku medalju!

Put prema drugoj medalji hrvatskih tekvandoašica počeo je u rano jutro po hrvatskom vremenu. Nakon pobjede protiv Filipinke Rivero 4:1, u četvrfinalnoj borbi Šarić je izgubila od Korejke Hwang. Prva runda završila je 1:1, ali dvostruka svjetska prvakinja Hwang u sljedećim dvjema rundama uputila je dva vrlo dobra udarca i otišla u polufinale rezultatom 3:1.

Ipak, Sandri je upravo Hwang izborila repasažu. Korejka je u polufinalu bila bolja od Francuskinje Gwladys Patience Epangue sa 2:1. Nakon tri runde bilo je 1:1, iako ostaje dojam da su Epangue uskraćeni neki bodovi.

Krenulo se u borbu za zlatni bod, gdje je Francuskinja zadala dva oštra udarca, ali mogla je samo s kiselim smješkom pogledavati prema sucima koji joj bod nikako nisu htjeli upisati. Nakon 38 sekundi borbe u četvrtoj rundi obje tekvandoašice krenule su u napad, a suci su naravno vidjeli Kwangin udarac i Korejka je izborila plasman u finale.

Ujedno je time Sandra Šarić izborila repasaž gdje ju je čekala Sheikhe Maithe Almaktoum iz Ujedinjenih Arapskih Emirata. Dvoboj za treće mjesto u kategoriji do 67 kilograma izborila je uvjerljivom pobjedom nad predstavnicom Ujedinjenih Arapskih Emirata, Sheikhom Maithom Almaktoum, 4–0.

Sve poslije toga je povijest hrvatskog sporta jer je Sandra ušla u popis osvajačica olimpijskog odličja! Martina Zubčić i Sandra Šarić su prava olimpijska priča hrvatskog te–kvan–doa.