Održana 21. sjednica Općinskog vijeća Žepče: Tokić i Mehinagić zakopali ratne sjekire

Grb zepce

Jučer, 27. studenog 2014., je održana 21. sjednica Općinskog vijeća Žepče. Sjednica je, uobičajeno održana u općinskoj dvorani Doma kulture s početkom  u 10.00 sati. Nazočilo joj je 23 od 25 vijećnika koji u ovom sazivu čine Vijeće.

Na dnevnom redu našao se nacrt budžeta Općine Žepče za 2015. godinu, prijedlog amandmana na Statut Općine, a vijećnici su se diskutirali i oko prijedloga izmjene i dopune Poslovnika o radu Općinskog vijeća. 

Vijeće je na jučerašnjoj sjednici diskutiralo o odabiru korisnika po obavljenom javnom natječaju za prijenos prava vlasništva na državnom zemljištu na osobe pogođene prirodnom nepogodom na području Općine Žepče. Na natječaj su pristigle 43 prijave, od kojih je 39 potpunih i zadovoljavaju uvjete natječaja. Riječ je o dodjeli zemljišta u Donjoj Golubinji koje je svojevremeno podiglo buru među mještanima Željeznog Polja koje bi se na te parcele trebalo doseliti, ali i ostalim stanovnicima Općine. Ova tema bila je i uzrok sukoba među vijećnicima SDP-ovim Kemalom Mehinagićem i HDZ-ovim Marinkom Tokićem. Na jučerašnjoj sjednici, a na inzistiranje Predsjednika klubova dvaju stranaka, i ovaj sukob je okončan. Mehinagić se ispričao Tokiću zbog uvredljivih riječi koje mu je uputio, a Tokić je ispriku prihvatio. Dvojica vijećnika nakon ovoga su rukovanjem potvrdila da su ratne sjekire (zasad) zakopane. SDP-ov vijećnik ovom je prilikom izrazio žaljenje i zbog svojeg neprimjerenog ponašanja 15. listopada u Rasadniku kada je izvrijeđao stanovnike Papratnice koji su ga zbog toga prijavili policiji.

Pomoćnik općinskog načelnika za gospodarstvo i financije, Namik Malićbegović, Vijeću je podnio izvještaj o radu Lokalnog ekonomskog foruma. 

Izviješće o radu Službe za stručno-pedagoški nadzor po hrvatskom nastavnom plani u programu i bosanskom nastavnom planu i programu za razdoblje školske 2012./2013. i 2013./2014. godine podnijele su profesorice Jozefina Francelj Todorović i Dijana Markanović. One su istaknule s kakvim se sve problemima u nastavi prosvjetni radnici susreću, a poseban su naglasak stavile na potrebu osiguravanja stručnih osoba koje će biti asistenti u nastavi djeci s posebnim potrebama. Osnovnu školu u Žepču trenutno pohađa 25 djece kojoj je ovakva pomoć potrebna, a u općini trenutno ne postoji niti približan broj radnika u školama koji bi ovoj djeci mogli osigurati nastavu prilagođenu njihovim potrebama. 

AnEz