KK Viktorija ostvarila dobre rezultate na 4. Međunarodnom karate KUP-u

karateDana 25. travnja 2015 godine u Zenici je odrzan 4. Međunarodni karate KUP na kojem je sudjelovalo više od 60 klubova iz BiH i gostiju iz RH i R Srbije. Ukupno je nastupilo više od 700 natjecatelja u kategorijama kate i borbe.

Žepčaci su se, u velikoj konkurenciji, smjestili na četvrto mjesto s ukupno četiri zlatne, sedam srebrnih i jednom brončanom medaljom te ukupno 27 bodova. Drugoplasirana i trećeplasirana ekipa imale su također po 27 bodova, dok je prvoplasirani tim uspio osvojiti tek bod više, 28. Od ukupnog broja članova koji su za nastupali za prva četri plasirana kluba, KK Viktorija iz Žepča imao je najmanji broj članova, njih 19, što smatraju posebnim priznanjem koje ih svrstava u sam vrh bosansko hercegovačkog karatea kada su u pitanju mlađi uzrasti.

Zlato je osvojila Frančeska Jakić u kategoriji KATE i Marija Mostarac, juniorka koja je pobijedila u tri meča.

Srebrni su bili Domagoj Jakić, Mihaela Banoža, Josipa Adžić, Matea Radić, Klara Mrkonjić i Martina Jakić.

Teofil Zekić osvojio je brončanu medalju.

Mlađe kadetkinje osvojile su zlato u katama ekipno i plasirale se na državno natjecanje koje će se održati za 15 dana. Zlato je osvojila i ekipa junirki, a srebrne su bile učenice.

Izborno natjecanje za mlade uzraste, od 11 – 14 godina za selekcije BiH je dalo posebnu čar ovome natjecanju pa je tako konkurencija za medalje bila posebna inspiracija i motiv za zlato – kaže trener Franc Jakić.