Iskusna Krivaja sa 16 golova prednosti svladala pomlađenu ekipu RK Žepče

rk zepce_ekipa

U subotu je RK Žepče na domaćem terenu odigrao derbi utakmicu Prve lige Federacije – Sjever u kojoj su bolji bili gosti iz Zavidovića.

Pred  oko 400 gledatelja popularni susjedski derbi sudili su Dženan Grbić iz Gračanice i Mirza Taletović iz Gradačca, da sve protekne u redu i u skladu s pravilima pobrinuo se delegat Mirsad Mujanović iz Doboj-juga.

Sastav ekipa

RK Žepče: Ćoruša (6 obrana), Marković (2 obrane), Penava (1 obrana), Kresić (1), Karahasanović, Šumić (1), Keškić, Matijević, Damijanović (4), Jukić (1), Jozinović (3), Dunđer (1), Barbarić (8), Lovrić, Dragičević, Mrkonjić (3).
Trener: Enes Avdić.

RK Krivaja: Avdić (5 (1)), Selimbegović (13 obrana), Muhić (5 obrana), Bajrić, Klis (5), Fejzić (9), Zilkić, Došić (5), Alić (4), Raše (2), Prskalo (4), Bečić (3), Karanović, Kurtagić, Imširević, Mešić.
Trener: Jasmin Mrkonja.

Utakmica

Žepčaci su dobro otvorili utakmicu i u prvih 12 minuta imali prednost u nekoliko navrata. Nakon toga gostujuća ekipa ubacuje u brzinu više i na poluvrijeme odlazi s čak osam golova prednosti (11 – 19).

U drugoj polovici susreta obojica trenera dala su priliku mladim igračima, a ekipa Krivaje uspjela je udvostručiti prednost. Konačni rezultat je bio 22 – 38.

Najefikasniji igrač domaćina bio je Slaven Barbarić koji je postigao osam pogodaka, dok se kod gostiju istaknuo vratar Ajdin Selimbegović s 12 obrana.

Igrači Žepča na sinoćnjem derbiju zaradili su šest minuta isključenja i dva puta propustili realizirati pogodak sa sedam metara. Igrači Krivaje bili su nešto uspješniji u tome i iz jednog dosuđenog sedmerca su postigli pogodak, a izvan parketa su, zbog isključenja, proveli deset minuta.

U sljedećem kolu Žepče gostuje kod Rudara u Banovićima, a Krivaja kod kuće dočekuje Bihać.

Ovu utakmicu mogli ste pratiti u direktom prijenosu u programu Radiopostaje Žepče i Radija 1503 Zavidovići, a sponzor prijenosa bio je Car Trim i direktor ovog poduzeća, Thorsten Vogt. Utakmicu su za naše slušatelje komentirali novinar Radija 1503, Elvir Starčević, i predsjednik Sporskog saveza Općine Žepče, Darko Andrijević.