Červar: Nismo igrali dobro i nismo bili dobri u obrani

Split – U posljednjem pripremnom susretu uoči početka Svjetskog rukometnog prvenstva hrvatska reprezentacija u splitskoj je Spaladium Areni pred 12.000 gledatelja pobijedila Sloveniju 34:32 Izbornik hrvatske rukometne reprezentacije Lino Červar nije bio pretjerano zadovoljan nakon pobjede protiv Slovenije, posljednje provjere uoči početka Svjetskog prvenstva.

Slovenci su nam bili idealan protivnik koji nam je pokazao kako ne smijemo praviti pogreške tijekom utakmica na Svjetskom prvenstvu. Ako nas budu protivnici kažnjavali kao što su to činili slovenski rukometaši s brzim centrom i brzom tranzicijom igre, onda neće biti ništa od našeg visokog plasmana, poručio je Červar.

Ako ćemo lako primati golove kao što smo protiv Slovenije prosuli 7 golova razlike, onda nam se ne piše dobro protiv Južne Koreje, Španjolske i posebice Švedske koja igra vrlo agresivnu tranziciju, dodao je hrvatski izbornik. Naglasivši kako je obrana temelj svake velike pobjede, Červar je rekao da je hrvatska reprezentacija protiv Slovenije obranu igrala agresivno samo 15–ak minuta u drugom dijelu prvog poluvremena, kad je i ostvareno vodstvo od 7 golova razlike.

Preostalih 45 minuta nismo igrali dobro i nismo bili dobri u obrani, priznao je otvoreno Červar i dodao: Izvući ćemo pouke iz utakmice protiv Slovenije. Imamo vremena do početka svjetske smotre popraviti uočene manjkavosti.

Ivano Balić odigrao je tridesetak minuta, a Červar može biti zadovoljan njegovom partijom.Hrvatski najbolji igrač napokon je odigrao jaku utakmicu nakon dugo vremena. Njegov učinak bila su dva postignuta pogotka i nekoliko asistencija…

Vidi se da Ivano može još bolje. Njegov povratak je ohrabrujuća vijest. Nismo ga htjeli previše forsirati, iako je osjećao da može još igrati – komentirao je Červar.

Zadovoljan sam utakmicom i pobjedom koja nas drži u pozitivnom ritmu. Bilo je lijepo istrčati pred svojom publikom u ovoj prekrasnoj dvorani. Sigurno imamo još prostora za napredak, još ima vremena do početka prvenstva. Vjerujem da ću biti još bolji – kazao je Balić.