Rezultati žepačkih sportskih klubova u vikendu za nama

zenski nogomet

Još jedan (relativno) uspješan vikend je za žepačkim sportskim klubovima. Rukometaši su porazili Sanu 7, seniori NK Žepče u Jelahu su izgubili od Borca, a mlađi sastavi oba nogometna kluba bili su bolji od svojih suparnika. Ženski odbojkaški klub Žepče na domaćem je terenu je bio bolji od gostiju iz Lukavca.

Pomlađeni sastav Rukometnog kluba Žepče pred stotinjak navijača na domaćem je terenu, u sportskoj dvorani KŠC-a Don Bosco, s 36 – 24 pobijedio starog rivala, RK Sana 7 iz Sanskog mosta. Strijelci za domaće bili su Marko Mrkonjić (8), Enes Karahasanović (6), Darko Matijević (5), Aleksandar Damjanović (5), Stjepan Jozinović (4), Dario Slišković (3), Ivan Dunđer (3), Kastriot Gashi (1) i Toni Šumić (1). Što se tiče vratara, Marin Penava sačuvao je mrežu domaćina čak 11 puta, a njegov stariji kolega, Damir Ćoruša, zaustavio je protivnički napad osam puta. U narednom kolu Žepčaci gostuju kod RK Bosna TS u Tešnju.

Seniori Nogometnog kluba Žepče s gostovanja kod Borca u Jelahu vratili su se s porazom od 2 – 1 u kojemu su dobili čak tri crvena kartona. Žepčaci su u Jelah došli bez ozlijeđenog kapetana, Vlade Lučića i bez obzira na to polovicom prvog poluvremena uspjeli doći do vodstva. Domaćin je odmah izjednačio i na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 1 – 1. U drugom poluvremenu,  nakon jedne sporne situacije, sudac je pokazao crveni karton  Žepčaku Kristijanu Jukiću, a pet minuta nakon toga Borac je došao do vodstva od 2 – 1. Pred kraj drugog dijela Žepčaci su zaradili još dva crvena, najprije Nikola Tadić, a potom i Nikola Tadić Panter. U 89. minuti, nakon Panterovog prekršaja u suparnikovom šesnaestercu sudac je pokazao na bijelu točku, ali domaćini nisu iskoristili priliku. U sljedećem kolu u Žepče dolazi Rudar iz Zenice koji je tek jučer upisao prvu pobjedu u prvenstvu.

Kadeti i juniori NK Žepče u subotu su igrali protiv NK Metelleghe BSI u Jajcu. I jedna i druga žepačka ekipa poražena je od domaćina. Kadeti su se vratili kući s rezultatom 0 – 3, a juniori su od domaćina poraženi s 1 – 2.

Predpioniri i pioniri NK Don Bosco Žepče igrali su u subotu utakmice osmog kola Kvalitetne lige ZDK predpionira i pionira. Na domaćem su terenu svladali male nogometaše Usore. Predpioniri su s tri pogotka Andreja Antolovića i dva Angela Bartulovića od Usore bili bolji s čak 5 – 0. Pioniri su svoje vršnjake iz Usore svladali 5 – 1, a pogotke za domaće su zabili Luka Spajić, Vjekoslav Jurić, Luka Jozinović, Luka Međugorac i Mato Jukić. Trener NK Don Bosco, Goran Brašnić, kaže kako je zadovoljan igrom svojih izabranika te kako su pobjede zasluženo ostale u Žepču.

U prvom kolu natjecanja u Super ligi odbojkašice ŽOK Žepče s 3 – 1 su na parketu sportske dvorane KŠC-a Don Bosco u Žepču svladale gostujuću ekipu iz Lukavca.