m DSC07133Rukometaši Žepča nisu se uspjeli plasirati u nastavak natjecanja u okviru Kupa BiH. Sinoć su u dvorani KŠC-a Don Bosco u Žepču minimalno poraženi od premijerligaša HMRK Zrinskog iz Mostara rezultatom 29:30.

Gosti su cijelo vrijeme susreta vodili i nisu domaćinu dopustili ni jednog trenutka da preuzmu inicijativu na terenu pa su s konačnih 29:30 u njihovu korist zadovoljni i jedni i drugi. Malo je nedostajalo da Žepčaci izbore produžetke, ali je udarac mladog Sliškovića u posljednjoj sekundi susreta vratar Zrinskog obranio. U ekipi Žepča najprecizniji su bili Slaven Barbarić (već uobičajeno) i Marko Mrkonjić s po osam pogodaka. Slijede Damjanović s pet, Šumić s tri, Jozinović s dva, Slišković, Gashi i Keškić po jednim pogotkom. Istaknuo se i mladi vratar Renato Šahinović koji je s nekoliko obrana u samoj završnici susreta održao nadu Žepčaka i pokazao da se u budućnosti na njega itekako treba računati.

Kod gostujuće momčadi najbolji pojedinac bio je Doko koji je na krilu zadavao velike probleme mladom Jozinoviću. Osim što je u obrani u znatnoj mjeri zaustavio Jozinovića, Doko je i u napadu bio izrazito raspoložen te je s 13 pogodaka bio najbolji strijelac susreta. Uz njega, velike probleme Žepčacima zadavao je i njihov nekadašnji suigrač Matej Sarajlić. Sarajliću je ovo bio prvi nastup pred žepačkom publikom u gostujućoj momčadi.

Pravdu su na terenu, pred oko 300 gledatelja, dijelili Ivan Širić iz Žepča i Jasmin Mulahasanović iz Maglaj a delegat susreta bio je Mileta Kekić iz Mostara.

{gallery}zepce/20151126_rkzepce{/gallery}

Enes Avdić trener RK Žepče po završetku susreta za slušatelje Radiopostaje Žepče koji su prijenos utakmice pratili u izravnom radijskom prijenosu je kazao: – Bila je ovo dobra utakmica, u drugom poluvremenu puno bolja s naše strane. Igrali smo malo agresivnije. Vjerojatno smo bili malo impresionirani protivnikom u prvom poluvremenu, ipak je to premijerligaški klub, s puno više iskustva, s naslovom prvaka države. Sve je to vjerojatno bilo u glavama mojih igrača. U drugom poluvremenu smo zaigrali dobri i imali smo zadnji napad i priliku da izjednačimo i izborimo produžetke, pa da pokušamo još nešto napraviti, ali… Nadam se da će nam ova utakmica poslužiti kao jedan zalet za nastavak prvenstva i da ove još dvije preostale utakmice pokušamo apsolvirati u našu korist. Mladi igrači koji su ulazili s klupe su odigrali odlično. Posebno sam zadovoljan igrom mladog Keškića, fantastično je odigrao i napravio je puno problema protivniku. Slišković je također odigrao  odlično, ali je očit nedostatak iskustva ovih mladih igrača. Sve u svemu, zadovoljan sam i čestitam momcima na borbenosti koju su pokazali.

Trener Zrinskog Lazar Raguž nije krio razočarenje igrom svoje momčadi: – Kao prvo želio bih čestitati ekipi domaćina koja se predstavila u prilično lijepom svjetlu, a za svoje momke nažalost nemam ništa fino reći. Žao mi je ljudi koji su došli, bio je ovo više antirukomet nego rukomet i ako ćemo u drugom kolu prezentirati ovakav rukomet ne možemo očekivati ništa dobro. Ovi momci kada izađu iz Mostara, to je jedna sasvim druga ekipa. Ostaje nam kao i do sada, uvijek ispočetka, uvijek se ponovo pripremati i dotjeravati i nadati se što boljem rezultatu u nastavku.

Uoči same utakmice Uprava RK Žepče i žepačka publika i službeno su se oprostili od Azura Ćiškovića i Davora Đurića, doskorašnjih igrača, i zahvalila im na doprinosu klubu, a predstavnici poduzeća Car trim uručili su novu vrijednu donaciju rukometašima. Ovaj put radi se o 22 kompleta rukometne opreme za seniorski sastav RK Žepče.

Sljedeći susret rukometaši Žepča igraju već u nedjelju, 29. studenog kada će u okviri 8. kola Prve lige FBiH ugostiti jaku ekipu RK Kakanj. Utakmica počinje u 16 sati iz izravan prijenos u programu Radiopostaje Žepče na 95.9 MHz i na portalu postaja.ba