AUDIO I FOTO: Prevelik teret za mlade žepačke rukometaše: Kakanj slavio u Žepču

rk zepce_00Rukometni klub Žepče je u nedjelju, 29. studenog, u 16.00 sati u sportskoj dvorani Katoličkog školskog centra Don Bosco u utakmici osmog kola Prve rukometne lige Fedracije BiH poražen od Rukometnog kluba Kakanj rezultatom 31 – 34.

Žepčaci su u samoj završnici utakmice bili nadomak trijumfa, ali su ponajprije zahvaljujući neiskustvu svojih igrača nespretno propustili priliku da minutu i pol prije kraja susreta pri rezultatu 30 – 30 realiziraju napad što ih je stajalo poraza. Uslijedila je kontra gostiju koji, za razliku od domaćina, uspijevaju sačuvati hladnu glavu te do isteka vremena povećavaju svoju prednost na dva pogotka, a sa zvukom sirene zabijaju i posljednji pogodak za konačnih 31 – 34.

{gallery}zepce/20151130_rkzepce_rkkakanj{/gallery}

Utakmica je do zadnjeg sudačkog zvižduka bila rezultatski neizvjesna. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 14 – 14, a i u drugom poluvremenu ekipe su se rezultatski pratile s tim da je ekipa Žepča uglavnom sustizala rezultatsku prednost Kakanjaca. Pitanje je kako bi ovaj susret završio da su Žepčaci imali na raspolaganju kompletnu momčad.

Iz prve postave nedostajali su im Enes Karahasanović i Toni Šumić te još nekoliko igrača s klupe, što je za ostatak ekipe trenerskog dvojca Avdić – Klarić bilo nenadoknadivo.

S druge strane, trener Kaknja Nedžad Zaimović, koji je do ove sezone igrao za RK Žepče, na raspolaganju je imao kompletnu momčad. U redovima Kakanja najbolji i najefikasniji bio je ljevoruki Adnan Bevnjar koji je postigao devet pogodaka. Uz njega, u strijelce su se upisali Mario Filipović sa šest, Adnan Begagić s pet, Demir Ejup, Dino Hadrović, Admir Bjelopoljak i Selim Zamirović s tri, te Edin Velispahić s dva pogotka. Najbolji igrač susreta bio je Marko Mrkonjić koji s 12 pogodaka i maksimalnim zalaganjem u obrani predvodio žepački sastav. Aleksandar Damjanović postigao je osam pogodaka, Slaven Barbarić četiri, Kastriot Gashi tri, a Stjepan Keškić, Stjepan Jozinović i Luka Lolvrić po jednom su se upisali u listu strijelaca. Valja istaknuti i odlične vratare na obje strane: kod gostiju mladog Čehaića, a kod Žepča Damira Ćorušu, koji je u trenucima kada se susret lomio uspješnim obranama održavao svoju ekipu u igri za pobjedu.

Sudački par Dautović – Đulović imao je malo neuobičajen, ali ujednačen kriterij suđenja pa su tijekom susreta dosudili ukupno 16 isključenja po dvije minute, od čega Žepčacima sedam, a gostima devet.

Oko 200 gledatelja koji su s tribina KŠC-a Don Bosco pratili susret, pljeskom su pozdravljali svaki dobar potez mladih žepačkih rukometaša kao i svog doskorašnjeg igrača, sadašnjeg trenera Kaknja, Nedžada Zaimovića kojemu se na početku susreta uprava RK Žepče prigodnim darom zahvalila na doprinosu koji je dao klubu. Zaimović je istaknuo kako se on u Žepču ne osjeća kao gost, jer ga samo lijepe uspomene vežu za Žepče i da je ponosan i sretan što je svoju igračku karijeru završio upravo u  RK Žepče.

U posljednjem kolu prije odlaska na odmor koje je na rasporedu naredni vikend Kakanj je domaćin Bihaću, a pobjeda u Žepču ostavila ih je u utrci s Krivajom za titulu jesenskog prvaka. RK Žepče će polusezonu završiti gostovanjem u Zenici kod Čelik Juniora. Žepčaci očito plaćaju danak svom neiskustvu, što se još jednom pokazalo i u susretu s Kaknjom, dok htijenja i zalaganja ne nedostaje.

Po završetku  susreta izjave za Radiopostaju Žepče, koja je susret izravno prenosila, dali su treneri Žepča Josip Klarić i Enes Avdić. Zanimljivu izjavu dao je i trener Kaknja Nedžad Zaimović, jer  kako kaže, RK Žepče i dalje doživljava kao svoj klub. Poslušajte izjave Klarića, Zaimovića i Avdića: