Veteranski turnir: Pobjeda Pax Christi-a, Fair play-a i Enigme, remi Papratnice i Armania

m turnir_20160602_16

U četvrtak 2. lipnja 2016. godine na 6. veteranskom turniru „Sveti Ante 2016.“ odigrane su 4 utakmice, dvije iz skupine B i po jedan susret ekipa iz skupina A i C. U 19:30 natjecateljski dan, točnije večer, otvorile su ekipe Mungo Jerry i Pax Christi, u 20:15 su igrale ekipe Universidad de Čika HVIDRA i Fair play, u 21:30 igrale su Caffe Enigma i Ljubna, te posljednji na rasporedu meč između Armania i Papratnice na programu je bio u 22:15. Postignuti su sljedeći rezultati.

Mungo Jerry                              Pax Christi                    0:1
Fair Play Universidad de Čika HVIDRA      7:1
Caffe Enigma Ljubna 4:3
Armani        Papratnica 2:2

{gallery}zepce/20160603_turnir{/gallery}

U prvom susretu Mungo Jerry – Pax Christi poveli su svećenici u samom otvaranju utakmice golom Zdravka Anđića i tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme. Bilo je u nastavku nekoliko prilika na obje strane, ali više njih i izglednijih za postizanje pogotka bilo je u petercu Bistričana (Mungo Jerry). U samon finišu susreta, 2 minute prije kraja, Bistričani su imali najizgledniju priliku za poravnanje, ali su promašili iz neposredne blizine, da bi iz kontranapada Ivica Tomas, također iz izgledne prilike, bio neprecizan. Posljednju priliku imali su Pax Christi desetak sekundi prije kraja ali Zdravko Anđić iz neposredne blizine šutira ravno u golmana pa susret završava rezultatom 1:0 u korist Pax Christi, iako  ne bi bilo nezasluženo ni da su Bistričani izjednačili. Mungo Jerry je ekipa koja ne spada u uži krug favorita za osvajanje turnira, ali je svakako jedna od onih koje daju značajan pozitivan doprinos ovoj manifestaciji. Pax Christi je odigrala susret bez ijedne izmjene tijekom cijele utakmice, iako su na klupi bila još dvojicu igrača, pa će prođu li grupnu fazu natjecanje, u nastavku sigurno morati nešto promijeniti u vezi s tim.

Univerzidad de Čika HVIDRA se u odnosu na prethodni dan pojačala Ivanom Međugorcem Kratesom što ipak nije bilo dovoljno za pružanje ozbiljnijeg otpora prošlogodišnjim osvajačima trofeja turnira ekipi Fair play. Ekipa Fair play je nastupila u gotovo neizmijenjenom sastavu od prošle godine, i igrački i borbeno raspoloženi, što je uz znanje, svakako vrlina koja krasi ovu ekipu. Tek što se krenulo s centra imali su Šerci priliku da povedu ali je loptu s gol crte izbacio Stanko Međugorac. Mreža Čike nije još dugo ostala netaknuta, u 4. minuti gol postiže Anđelko Mijatović, potom na 2:0 povećava Ivo Radić, a Anđelko Mijatović nedugo zatim povećava na 3:0. Do kraja poluvremena u strijelce se upisuje i Ivan Miličević Ića i s rezultatom 4:0 za Fair play se odlazi na odmor. Početak drugog poluvremena obilježile su dvije sasvim izgledne prilike za ekipu Univerzidada de Čika HVIDRA ali rezultat otaje nepromijenjen. Ne zadugo, zahvaljujući Ivi Radiću koji postiže pogodak za 5:0. Zatim ponovo na scenu stupa Anđelko Mijatović postižući svoj treći gol i šesti u mreži Vrdoljaka. Dario Ćoruša smanjuje na 6:1, što je publika pozdravila velikim pljeskom. Konačni rezultat Fair Play – Univerzidad de Čika Hvidra 7:1 postavlja svojim trećim pogotkom na utakmici Ivo Radić, čime se na listi strijelaca izjednačio s klupskim kolegom i prošlogodišnjim najboljim strijelcom, Anđelkom Mijatovićem.

U trećem susretu večeri snage su odmjerile ekipe Ljubne i Cafea Enigme. Povela je ekipa Enigme golom Bojana Tomasa, a nedugo zatim snažnim i preciznim udarcem iz daljine Damir Kajić povećava na 2:0. Sredinom prvog dijela Marinko Jukić smanjuje na 2:1, da bi do kraja poluvremena Ljubna poravnala golom Josipa Barešića. Svaku rezultatsku neizvjesnost otklonio je Goran Brašnić u nastavku susreta s dva pogotka za Enigmu. Do kraja susreta Ljubna je preko Ivana Ramljaka uspjela smanjiti na 3:4 no dalje od tog nisu mogli. Susret je završio pobjedom Enigme rezultatom 4:3.

Zadnja utakmica večeri, između Armania i Papratnice bila je malo pretvrda za veteransku razinu natjecanja, čime je i sam sudac Mirko Tubak na momente bivao zatečen. Povela je Papratnica. Zgoditak je postigao Nikola Trogrlić. Ivan Jurić Bota poravnava, a autogolom Spajića nakon oštrog ubacivanja pred gol Mate Zovke, Armani prelazi u vodstvo 2:1. Uglavnom se igralo između kaznanih prostora, s dosta nervoze, da bi u posljednjim minutama Papratnica izjednačila na 2:2 golom Karla Kosića nakon odlične asistencije Igora Spajića. Prema prikazanom na terenu, pobjedom bodova trebaju biti zadovoljne obje ekipe.

U petak 3. lipnja je na rasporedu pet utakmica, subota je slobodan dan, a u nedjelju će se odigrati četiri susreta prema sljedećem rasporedu:

3. lipnja (petak)

Mladoševica                               Ljubna                                   19:30
Josip Blek Jopa PU Žepče                                20:15
Papratnica Fortuna 21:00
Lovnica     Mungo Jerry 21:45
MNK Sokol Caffe Enigma 22:30

5. lipnja (nedjelja)

Caffe Enigma                            Teletabisi                                  20:15
Mladoševica MNK Sokol                              21:00
Pax Christi PU Žepče 21:40
Fair Play       Fortuna 22:30