Vatreni svladali Englesku u polufinalu SP-a, u nedjelju idu po zlato na Francuze!

hns _2018Nakon 120 minuta igre Hrvatska je izborila finale Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji, sinoćnjom pobjedom nad Engleskom 2:1.

Nakon 90 minuta bilo je 1:1. Igrali su se produžeci. Hrvatska je na kraju slavila pobjedu. Nakon gola Trippiera iz slobodnog udarca u 5 minuti, Engleska je povela s 1:0.Izjednačio je Perišić u 68. minuti, fantastičnim golom. A onda je Mario Mandžukić sjajnim pogotkom u 109. minuti poslao Engleze kući, a Hrvatsku odveo u povijest. Hrvatska je prvi put u povjesti u finalu Svjetskog nogometnog prvenstva gdje će se za titulu svjetskog prvaka boriti s Francuzima.

Izbornik Vatrenih Zlatko Dalić je kazao: „Zasluženo smo u finalu, moram čestitati dečkima, rekao sam im “vi niste normalni!”. Ovi dečki, ovo što su odigrali, pa je fantazija, to je za povijest. Hvala našim navijačima i u Hrvatskoj i u BiH i u cjelom svijetu! Nismo rekli zadnju riječ, mi polako idemo, još uvijek nismo stali, jedna utakmica je pred nama. Ako Bog da, bit ćemo svjetski prvaci, rekao je hrvatski izbornik,“ prenosi HMS.

Strijelac ključnog gola za preokret za 2:1 Mario Mandžukić odveo je Hrvatsku u finale SP-a: „Ne znam, ovo je čudo. Ovo mogu samo velike momčadi, biti ovako hrabre, vratiti se nakon 0:1 protiv jedne Englske, odigrati ovakav turnir sa srcem. Nismo još ni svjesni.“, kaže Mario.

Iako je većina bila uvjerena u pobjedu Engleza, svjetski mediji su se raspisali o velikoj pobjedi reprezentacije Hrvatske o čemu govori i slavni France Football fantastičnim naslovom odmah nakon veličanstvene pobjede Hrvatske protiv Engleske u polufinalu SP-a. ”Englezi su vjerovali, Hrvati su to napravili”.

”Kakva strašna psiha u ovih Hrvata. Oni su carevi psihe”, naglašava novinar France Footballa i dodaje kako će se 20 godina nakon polufinala SP-a Francuska i Hrvatska susresti napokon u finalu.

Nakon što je Hrvatska izborila finale SP-a protiv Francuske, svi francuski sportski mediji na svojim su se naslovnicama naklonili fantastičnim Hrvatima, ”kraljevima preokretima” i kako su napisali, mentalno najjačoj reprezentaciji SP-a u Rusiji, piše Index.hr.

Google je u vrijeme utakmice Hrvatska-Engleska objavio da je hrvatska reprezentacija najpretraživanija na svijetu.

Po interesu za izraz Hrvatska nogometna reprezentacija prednjače Ukrajina, Rusija, Kazahstan, Bjelorusija i Nigerija, otkriva Google trends.

S druge strane, interes za izraz Engleska nogometna reprezentacija najveći je u Njemačkoj, Poljskoj, Japanu, Velikoj Britaniji i Tajlandu.