U finalu Božićnog turnira igrat će Udruga pedagoga TZK i Caffe bar Code Ožujsko

turnir 06U finalu 4. Božićnog malonogometnog turnira koji organizira Katolički školski centar Don Bosco u Žepču igrat će ekipe Udruga pedagoga tjelesne i zdravstvene kulture Žepče i branitelj naslova Caffe bar Code Ožujsko. U prvom polufinalnom meču su „Profesori“ bili bolji od ekipe Bex d.o.o. rezultatom 4:3, a u drugom, reprizi prošlogodišnjeg finala, Caffe bar Code Ožujsko je s 3:1 svladao Papratnicu.

{gallery}zepce/20161223_turnir{/gallery}

Iako su veću dio susreta stizali vodstvo protivnika, Udruga pedagoga TZK je ponajviše upornšću uspjela preokrenuti rezultat u svoju korist. Nakom vodstva Bex-a u 8. minuti pogotkom Avdića, G. Jurić, koji je i najbolji pojedinac i nositelj igre u redovima profesora, u 14. poravnava na 1:1. Delić u 29. minuti ponovo dovodi Bex u vodstvo da bi B. Avdić minutu kasnije povećao prednost na 3:1. Na scenu ponovno stupa G. Jurić i iz slobodnog udarca u 33. minuti smanjuje zaostatak svoje ekipe, da bi Živković s dva pogotka u 34. i 38. minuti donio pobjedu „Profesorima“.

Za „Profesore“ su nastupili: Pero Zekić, Ivan Tadić, Goran Jurić, Mehmed Krehmić, Ivan Jurić, Nazim Malićbegović, Vlado Lučić, Mario Živković, Admir Mujić i Enes Avdić, dok su stručni stožer ekipe činila četvorica njihovih stariji kolega predvođeni iskusnim Nikicom Jurićem. Njegovi pomoćnici bili su Zdenko Šašić, Vladan Tešić i Josip Klarić. Hoće li sve ovo biti dovoljno za frijumf u debitantskom nastupu na turniri, odgovor će dati ekipa Coda.

Za ekipu Bex. d.o.o  su igrali: Himzo Bečić, Fehim Delić, Anel Avdić, Arnel Mujić, Zijad Mujić, Enes Mujić, Himan Avdić, Osman Bečić i Belmin Avdić.

Bila je ovo odlična utakmica dvije raspoložene momčadi, i ne bi bilo nezasluženo da je na kraju slavila i ekipa Bex. do.o. jer su nijanse odlučivale.

U drugoj polufinalnoj utakmici susreli su se stari znanci, finalisti prošlogodišnjeg turnira što je u startu obećavalo dobar nogomet i puno uzbuđenja. Obje ekipe su u odnosu na prošlu godinu nastupile u neznatno izmijenjenim sastavima ali je momčad Coda uspjela zadržati prošlogodišnju formu što se za ekipu Papratnice i ne bi moglo reći. Izuzme li se trenutno najbolji strijelac turnira, mladi Anto Bonić koji se u sinoćnjoj utakmici i nije naročito istaknuo, kod ostatka ekipe vidljiv je pad forme.

Već u 3. minuti Rašić neobranjivo šutira i Zovko prvi put vadi loptu iz mreže. Samo minutu kasnije i K. Ivešić pokazuje da je vrhunski igrač, odličnim udarcem iz teške pozicije poravnava na 1:1. Do kraja poluvremena izmjenjivale su se orilike, malo izglednije pred golom Papratnice ali i kada bi obrana bila svladana, vratar Papratnice I. Zovko bi odličnim intervencijama spašavao mrežu.

Nastavak je donio nešto brži tempo i na momente nervoznu igru. Nikola Tadić u 25. minuti nakon odlične akcije poentira za vodstvo Coda. Papratnica je pritiskala i imala je nekoliko dobrih prilika, od kojih je najizglednija bila u 29. minuti nakon prekršaja na rubu kaznenog prostora, ali rezultat ostaje nepromijenjen. Rašić u 35. minuti nakon što se u duelu s Trogrlićem izborio za udarac, pogađa za, ispostavit će se konačni rezultat, 3:1. Do kraja utakmice Papratnica je igrala s vratarom – igračem i pritiskala je ka golu protivnika, ali promjene rezultata nije bilo. Borbenost, a naročito uigranost ekipe Coda bila je prevaga na njihovoj strani.  Cijelu utakmicu Cod je, ne računajući vratara, ukupno  koristio samo 5 igrača, iako je na raspolaganju imao i odličnog Preldžića, pa se uoči finala postavlja pitanje svježine ekipe.

Papratnic je nastupila u sastavu: Nikola Kosić, Ivan Zovko, Boris Ivešić, Kristijan Ivešić, Robert Ivešić, Nikola Trogrlić, Karlo Kosić, Ivica Kosić, Janko Mandurić i Anto Bonić.

U utakmici veteranskog dijela natjecanja, u utakmici za 3. mjesto, bez previše uzbuđenja i u prilično izmijenjenim sastavima, ekipa Bojne Andrija Tadić svladala je Ljubnu rezultatom 3:1. U revijalnom  programu, oko 500 okupljenih gledatelja moglo je uživati u zanimljivoj igri mališana iz NK Don Bosco.

Finalna natjecanja su na rasporedu u petak 23.12. a započet će u 18:00 sati nastupom mališana NK Don Bosco rođenih 2009. i 2010. U 18:30 igra se finale veterana u kojem će snage odmjeriti Feniks Sokol i Fair play. U 20:15 je revijalni susret veterana NK Žepče i NK Marsonija iz Slavonskog broda a finalne turnira između Udruge pedagoga tjelesne i zdravstvene kulture i Caffe bar Cod Ožujsko počinje u 21:00 sat.

Mali podsjetnik na prethodne godine

2015. godine 1. je bila ekipa Cod. 2. Valentino Papratnica, 3. Župa Žepče i 4. Biljevina Željezno polje. Najbolji igrač bio je Josip Slišković (Code), najbolji vratar Nikola Kosić (Valentino Papratnica), najbolji strijelac Marko Jukić (Župa Žepče) a nagradu za Fair play osvojila je ekipa UHB

2014. godine 1. mjesto osvojila je ekipa The Pub, 2. Caffe Code, 3. Enigma i 4. Valentino Papratnica. Najbolji igrač bio je Kristijan Ivešić (Valentino Papratnica), najbolji vratar Josip Jurić (Caffe Code), najbolji strijelac Dino Dizdarević (The Pub) a Fair play momčad bila je ekipa Korovi.

2013. pobjednik je bila ekipa The Pub, 2, mjesto osvojila je Enigma, 3. Valentino i 4. HM. Najbolji igrač bio je Darko Miličević (Enigma), najbolji vratar Boris Antukić (Enigma), najbolji strijelac Dino Dizdarević (The Pub) a titulu Fair play ekipe ponijela je ekipa HM.