Turnir MZ: Završeno drugo kolo, moguća promjena terminima odigravanja trećeg

turnir 20170729

U petak 28. srpnja na malonogometnom turniru mjesnih zajednica odigrane su posljednje utakmice 2. kola u kojim su ukupno postignuta 32 pogotka.

U skupini C snage su odmjerili Željezno Polje i Čusto Brdo. Završilo je rezultatom 5:3 u korist Željeznog Polja. Golove za pobjednike postigli su Armin Tutnjić u 4.,Bekir Okanović u 21., 27. i 29. minuti, te Hasan Mandžuka u  23. minuti.  Za MZ Čusto Brdu u strijelce su se upisali Marin Marinčić u 7., Darko Miličević u 12. i Marin Miličević u 30. minuti.

Susret skupine E između Zeničkog Puta i Želeće također je obilovao pogocima. Ovaj put tresla se samo jedna mreža. Ona mjesne zajednice Želeća. I to 7 puta, a strijelci su bili: Asim Hibović (1′,13′ i 22′), Aldin Kahriman (3′), Jure Slišković (4′ i 15′) te Matej Slišković (29′).

Zadnji susret kola u skupini F odigrali su MZ Ljeskovica i MZ Vitlaci. Pogodak za vodstvo, a ispostavit će se i jedini za Vitlace, postiže u 7. minuti Mujo Badnjar. Nije se dugo čekalo na odgovor Ljeskovice. Već u 12. minuti poravnava Tihomir Đokić. Prednost Ljeskovici donosi Slaviša Grozdić u 25. minuti a pobjedu potvrđuje najbolji pojedniac susreta Dragan Lupić pogotkom u 30. minuti za konačnih Ljeskovica – Vitlaci 3:1.

I susret skupine D obilovao je zgodicima. Uvjerljiva pobjed Lug Brankovića protiv Matine 7:1. Mrežu Matine tersli su po dva puta Ivan Martinović  (3′ i 25′) i Marin Lukić (17′ i 19′) a po jednom Ivan Markanović (8′), Nikola Budim (21′) i Bojan Tomas u 30′. Jedini pogodak za Matinu postigao je Filip Dropulja u 5. minuti.

Novo Naselje je u skupini A također uvjerljivo slavilo protiv Donje Ozimice. Susret je završio rezultatom 5:0. Najbolji igrač susreta Robert Rašić već u 2. minuti najavio je golijadu pogotkom za 1:0, da bi mreže mirovale do 16. minute kada isti igrač povećava na 2:0. Bruno Lončar u 24. i Nikola Spajić u 25. ponovo tresu mrežu Ozimice a točku na „i“ u 30. minuti stavlja tko drugi nego Robert Rašić, za konačni rezultat Novo Naselje – Donja Ozimica 5:0.

Nastavak natjecanja susretima trećeg kola bio je planiran za srijedu 2. kolovoza ali organizatori trenutno ne mogu potvrditi ovaj termin, te najavljuju mogućnost promjene rasporeda nastavka natjecanja o čemu će se više znati nakon sastanka organizacijskog odbora a javnost i sudionici će biti na vrijeme obaviješteni o eventualnim promjenama.