Rukometaši Krivaje zasluženo slavili u Žepču

zepce _krivaja_20161204

Rukometaši Krivaje 2 su u 11. kolu Prve lige Federacije, skupina sjever, zasluženo slavili na gostovanju u Žepču, prekinuvši tako niz od 6 pobjeda Žepčaka. Rukometaši Žepča su loše otvorili susret što su gosti iz Zavidovića znalački iskoristili i poveli sa 6:0. Domaćini do prvog pogotka dolaze u 7. minuti preko Mrkonjića.

Brojnim tehničkim pogreškama i prilično nezainteresiranim pristupom domaćini su išli na ruku razigranim Krivajašima koji svoje vodstvo povećavaju do 7 golova razlike u 10. i 12. minuti kada je rezultat bio 8:1 i 9:2 u njihovu korist. Sredinom poluvremena domaćini povezuju konce igre i smanjuju rezultat na 10:13 u 25. minuti. U 28. minuti Žepčaci prvi put smanjuju prednost gostiju na samo dva gola, 12:14, da bi se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 12:15 za Krivaju.

Domaćini loše otvaraju i drugo poluvrijeme i Krivaja u prvoj minuti nastavka povećava prednost na 12:17, a u 34. već su na prednosti od 4 pogotka. Potom se domaćin diže i  smanjuju prednost Krivaje na 2 pogotka, da bi u 41. minuti prvi put poravnali rezultat koji u tom trenutku glasi 19:19. Tada na vrata Žepča staje mladi Babić i nizom uspješnih intervencija podiže adrenalin svojih suigrača ali i tristotinjak gledatelja u dvorani KŠC-a u Žepču i u 43. minuti susreta domaćin je prvi puta u vodstvu pri rezultatu 20:19. U 48. Luka Lovrić dovodi svoju momčad na dva gola prednosti, no ne za dugo. Utakmica se lomi u 51 minuti kada nakon sasvim izgledne prilike iz kontranapada Jozinović pogađa vratnicu nakon čega Krivaja poravnava rezultat i prelazi u vodstvo koje ne ispušta do kraja susreta. Uz obranjeni sedmerac Zovke u zadnjim sekundama, susret završava 27:29 za goste.

Golove za Žepče su postigli S. Barbarić 6, M. Mrkonjić i T. Jukić po 5, L. Lovrić i S. Jozinović po 4, D. Matijević 2 i A. Marković 1. Uz njih, za Žepče su još nastupili vratari J. Zovko i I. Babić, te S. Keškić, S. Malbašić, D. Đerek, E. Karahasanović i A. Dragičević.

Kod Krivaje najefikasniji je bio Mirza Mehinagić s 9 pogodaka, zatim A. Džamkić, A. Karanović i E.Klis sa po 6, dok je A. Imširović postigao 2. Za Krivaju su još nastupili D. Mujanović – Durić, A. Mešić, A. Mehić, D. Marušić, A. Bečić, K. Begić, A. Omerović, I. Karajbić, A. Demiri Cerovac, D. Kovačević i M. Džonlić.

Prilično blijedom predstavom Žepčaci završavaju polusezonu na četvrtom mjestu s 18 bodova iza Kaknja, Gračanice i Sloboda Solane.