FOTO I AUDIO: RK Žepče i RK Izviđač odigrali humanitarnu utakmicu za pomoć Niki Zrno

m IC1_9954Jučer je u Žepču odigrana humanitarna utakmica između RK Žepče i RK Izviđač iz Ljubuškog s ciljem prikupljanja novčanih sredstava za pomoć pri liječenju naše male sugrađanke Nike Zrno. Uz igrače Izviđača u posjetu Žepču jučer je bila i uprava ovog kluba predvođena načelnikom općine Ljubuški Nevenkom Barbarićem. Osim po dobroj igri gosti su se iskazali i po humanosti, predavši organizatorima ove utakmice i novčani prilog za liječenje male Nike. RK Izviđač, članovi rukovodstva kluba i igrači donirali su 1100 KM, a RK Žepče je od prodaje ulaznica i donatora prikupio dodatnih 1300 KM koje će biti upućene obitelji Zrno.

{gallery}zepce/20160829_rukomet{/gallery}

Pred oko 200 okupljenih gledatelja u dvorani KŠC-a Don Bosco utakmicu su bolje otvorili gosti i već do 8. minute ostvarili su značajnu prednost od 5:1. U nastavku  ekipa Žepča podiže ritam i u 17. minuti dolazi do, kasnije će se pokazati, jedinog poravnanja  rezultata 8:8. Potom Ljubušaci ostvaruju prednost od dva pogotka, koju domaći uspijevaju zadržati tek do 22. minute od kada se prednost gostiju do kraja poluvremena kontinuirano povećava do 20:12, na kraju prvog poluvremena.

I nastavak susreta ponudio je sličnu sliku na terenu. Gosti poluvrijeme otvaraju s četiri pogotka dok Žepčaci u prvih pet minuta nastavka ne uspijevaju zatresti mrežu protivnika. Do sredine poluvremena Izviđač je imao prednost od 15 pogodaka u 48. minuti, da bi mlađi igrači RK Žepče koji su pri kraju susreta ušli u igru, smanjili prednost gostiju, za konačni rezultat 41:30 u korist Izviđača.

U gostujućoj momčadi posebno se iskazao Kristijan Jarak dok se u redovima Žepča vratar Damir Ćuruša odličnim intervencijama izdvojio iz prosječnosti ostatka ekipe.

Trener Izviđača Zdenko Grbavac, koji vodi i rukometnu reprezentaciju BiH do 18 godina, iznio nam je svoje dojmove nakon utakmice. Svoje dojmove s nama je podijelio i skromni Stjepan Jozinović koji je pod vodstvom selektora Grbavca debitirao u reprezentaciji.

U novu sezonu RK Žepče ulazi s novim trenerom. To je iskusni igrač i trener Enver Bajraktarević iz Maglaja. S priprema se počelo prije desetak dana pa smo zamolili trenera Bajraktarevića za procjenu potencijala ekipe koju će voditi u narednoj sezoni, i kratki osvrt na jučerašnju utakmicu.

Uz jučer prikupljena sredstva treba napomenuti da je i Sportski savez općine Žepče tijekom odigravanja malonogometnog turnira mjesnih zajednica za pomoć Niki Zrno prikupio više od 3800 KM.

Poslušajte izjave trenera RK Izviđač i RK Žepče Grbavca i Bajraktarevića, te reprezentativca Stjepana Jozinovića.