Odlična zabava i odličan nogomet obilježile su petu večer turnira

image-0-02-05-da7a8ab16

Peta večer turnira konačno je donijela stabilno vrijeme tako da organizatori nisu morali pažljivo pratiti razvoj situacije na nebu nego su se mogli koncentrirati, zajedno s publikom, na poteze nogometaša. Sinoć se odlučivalo o prolazima u četvrtfinale, a tako će bit ii večeras kada su na rasporedu posljednji susreti grupne faze natjecanja.

{gallery}zepce/20170607_turnir{/gallery}

Iako lišen rezultatske važnosti, jer je Ljubna već osigurala prolaz u četvrtfinale, a Teletabisi su bili svjesni da im je ovo posljednja utakmica na turniru, prvi susret večeri kod publike je izazivao mnogo reakcija. Ljubna je povela u petoj minuti pogotkom Antuna Ravnjaka, Teletabisi uzvratili u sedmoj preko Ilije Vrbičića, da bi Ljubna ponovno preuzela prednost u 12. preko Josipa Jukića, ali pogoci nisu ono što je bilo bitno na ovome susretu. Nakon jučerašnjih prvih znakova nervoze, bilo je lijepo vidjeti osmijehe na licima i igrača i gledati opuštenu, prijateljsku igru, a sve te informacije donosimo vam zahvaljujući Armani centru Žepče, sponzoru praćenja turnira na našem portalu i u programu Radiopostaje Žepče.

U drugom poluvremenu, još jedan pogodak postiže Antun Ravnjak za Ljubnu, a u strijelce se upisuje i Ilija Jukić u 21. minuti. Čak dva penala vidjeli smo u posljednjih pet minuta utakmice za Teletabise. Oba su napravljena na Alojzu Tadiću i oba je izveo Josip Širić Kigen, s polovičnim uspjehom i jednim pogotkom. Do kraja smo vidjeli još mnogo zanimljivih poteza te autogol Pere Tadića. Na kraju je na semaforu stajalo 5:3 za Ljubnu koja je tako osigurala prolazak u četvrtfinale, a od jedne od najsimpatičnijih ekipa turnira, Teletabisa, publika se oprostila glasnim pljeskom.

Teletabisi 3:5 Ljubna

Strijelci: Ilija Vrbičić (7) Josip Širić (26) Andrija Tadić (28) / Antun Ravnjak (5) (18) Josip Jukić (12) Pero Tadić (AG) Ilija Jukić (21)

Nakon gotovo revijalne prve utakmice, atmosfera se na turniru bitno promijenila jer su na teren izašli Maxi Ožujsko i Mladoševica, ekipe iz skupine B u kojoj se situacija strašno zakomplicirala prije posljednjeg kola. Naime, tri ekipe su do sinoć imale šansu nastaviti igrati na turniru, a to su Mladoševica, Maxi Ožujsko i Josip Blek Jopa Bojna Andrija Tadić. U slučaju pobjede Maxija nad Mladoševicom, između ove 3 ekipe bi se zatvorio krug u kojemu je svatko pobijedio svakoga, te u slučaju da Josip Blek Jopa Bojna Andrija Tadić pobijedio Mungo Jerry danas, svi pobijedili ekipu iz Bistrice. U tom slučaju bi se, za rasplet situacije u skupini brisali rezultati svih ekipa sa Mungo Jerryem te bi se gledala gol razlika u međusobnim susretima ove tri ekipe. Da pojednostavimo, Maxiju je bila potrebna pobjeda, Mladoševici je odgovarao i neriješen rezultat, a za Josip Blek Jopa je ovisio direktno o rezultatu ove utakmice uz imperativ pobjede protiv Mungo Jerrya. Od početka se vidjelo da je i jedna i druga ekipa svjesna važnosti ovog susreta što se moglo vidjeti po nekoliko grubih startova u početnim minutama susreta. Mladoševica je uputila nekoliko ozbiljnih udaraca prema vratima Maxija na kojima je stajao sinoć vrlo dobri Ivan Đuzel. U 12. minuti, Marko Karatović preciznim udarcem dovodi Maxi u vodstvo i postavlja rezultat sa kojim se otišlo na poluvrijeme. I drugi dio susreta prošao je u grčevitoj borbi za svaku poziciju i svaki udarac, no Džoni Maglica i Ivan Đuzel bili su na visini svakog zadatka postavljenog pred njih, barem do 23. minuta kada drugi pogodak za Maxi postiže Željko Pejić. Strasti su dodatno uzavrele kada je Pero Lukić u 26. minuti postigao pogodak za 2:1 i doveo Mladoševicu na samo jedan pogodak do četvrtfinala.  Iako je Mladoševica učinila sve da dođe do tog pogotka, 2:1 je ostao konačan rezultat drugog sinoćnjeg susreta, rezultat koji je pred ekipu Josip Blek Jopa Bojna Andrija Tadić stavio imperativ pobjede protiv Mungo Jerrya za prolazak u četvrtfinale.

Maxi Ožujsko 2:1 Mladoševica

Strijelci: Marko Karatović (12) Željko Pejić (23) / Pero Lukić (26)

I treći susret večeri donio je zanimljivu situaciju u skupini C. Naime i Papratnica i Sokoli prije svog međusobnog susreta imali su po 6 bodova te identičnu gol razliku 7:1. To znači da bi u slučaju neriješenog rezultata ždrijebanje odlučivalo o prvoplasiranoj ekipi ove skupine. I jedni i drugi željeli su osigurati prvu poziciju u skupini, a prvi su zaprijetili Sokoli u petoj minuti susreta preko Marija Živkovića, no njegov udarac brani Mato Zovko. Papratnica uzvraća prijetnju preko Nikole Trogrlića u šestoj minuti, no i Ivo Klarić na golu Sokola spremno reagira. I u 11. minuti su oba vratara još jednom pokazala svoje reflexe, prvo je Klarić odlično zaustavio Trogrlića izvan svog šesnaesterca, a Mato Zovko brani opasan udarac Marijana Spajića iz protunapada. Prvi pogodak na susretu postiže Karlo Kosić u 13. minuti susreta nakon gužve pred golom Sokola i dovodi Papratnicu u vodstvo. Do kraja prvog poluvremena Nikola Trogrlić je propustio još dvije odlične prilike tako da se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću Papratnice.

U prvom poluvremenu, Karlu Kosiću je trebalo 13 minuta da postigne pogodak, dok je u drugom to uspio učiniti za nepune tri povisujući prednost Papratnice na 2:0. U istoj minuti bilježimo i opasan pokušaj Sokola preko Marijana Spajića koji je zamalo škaricama svladao Matu Zovku. Napadi Sokola nastavili su se i već u sljedećoj minuti Damir Ševo pogađa vratnicu. Napadi Sokola nastavili su se do samoga kraja, no rezultata nisu dali. Točku na i stavio je Slaven Radoš u posljednjoj minuti susreta pogotkom za 3:0 i prolaz Papratnice s prvog mjesta skupine C dok Sokoli turnir nastavljaju sa druge pozicije u skupini.

Papratnica 3:0 MNK Sokol Fenix

Karlo Kosić (13) (18), Slaven Radoš (30)

Za prvo mjesto u skupini D sinoć su se borili Enigma i Armani. Obje ekipe su svoje prethodne duele riješile bez većih problema tako da nije bilo brige za prolaz u četvrtfinale. Armani je čak došao samo sa šest igrača na susret tako da nisu imali opciju zamjene pa su umor morali rješavati taktičkim time-outima. Na terenu je to izgledalo poprilično ravnopravno, prilike se nisu baš nizale na obje strane, ali ih je bilo. Ipak, kako se poluvrijeme bližilo kraju, Armanijeva šestorka je sve više pokazivala znake umora te su u 10. minuti primili pogodak koji je sa desetak metara postigao Bojan Tomas. U drugom poluvremenu, nakon što su se igrači Armanija osvježili, Dragan Lupić postiže pogodak za izjednačenje. Kako se susret bližio kraju, prilike su na obje strane postajale sve učestalije i opasnije pa u 19 minuti bilježimo po jednu odličnu priliku na svakoj strani. Prvo Robert Jurić iz blizine ne uspijeva postići pogodak za Armani, a onda u protunapadu Nikica Tomas iz slične pozicije puca direktno u vratara Armanija. Do kraja susreta redale su se prilike na obje strane, no promjene rezultata nije bilo. Enigma tako natjecanje nastavlja sa prvog mjesta u skupini i u četvrtfinalu se sastaje sa MNK Sokoli Fenix dok će drugoplasirani Armani igrati protiv Papratnice. Armani centar u Žepču sponzor je praćenja turnira na našem portalu i u programu Radiopostaje Žepče.

Enigma 1:1 Armani

Strijelci: Bojan Tomas (10) / Dragan Lupić (17)