Odličan nastup Ljiljane Slišković, Marinka Jukića i Srećka Jorgića na međunarodnom natjecanju u Zenici

ljiljana sliskovicU organizaciji Udruženje paraplegičara i oboljelih od dječje paralize Zenica, u Zenici se od 18. do 20. svibnja 2017. godine održavaju Međunarodno otvoreno prvenstvo i 14 sportske igre paraplegičara i oboljelih od dječje paralize na kojima je veoma uspješno nastupilo i troje sportaša s invaliditetom iz Žepča. U jakoj konkurenciji natjecatelja iz Bosne i Hercegovine, Slovenije, Hrvatske, Srbije, Makedonije i Crne Gore Ljiljana Slišković, Marinko Jukić – Monja i Srećko Jorgić u Žepče su se vratili s 9 osvojenih odličja od čega je 5 zlatnih, 3 srebrna i jedno brončano.

{gallery}zepce/20170520_atletika{/gallery}

Ljiljana Slišković bila je najuspješnija u bacanju koplja i kugle, a drugo mjesto zauzela je disciplini bacanje diska. Marinko Jukić Monja je bio uvjerljiv u utrkama u invalidskim kolicima na 100, 200 i 400 metara i u sve tri discipline suparnike je ostavio iza leđa, dok je Srećko Jorgić u utrkama na 100 i 400 m bio drugi, te treći na 200 metar.

Ukupni pobjednik natjecanja je ekipa Udruženje paraplegičara i oboljelih od dječje paralize Zenica za koju nastupa i trojac iz Žepča a prvo ekipno mjesto je osvojila i muška atletska ekipa ovog udruženja.