Josip Blek Jopa, Maxi Ožujsko, Armani i Emigma izborili plasman u poluzavršnicu turnira

brunoSinoć su se na Humanitarnom veteranskom malonogometnom turniru “Sv. Ante” 2017 odigrala 4 susreta četvrtfinala. Nakon što su posljednji susreti grupne faze odigrani u dvorani KŠC Don Bosco, vremenski uvjeti su ipak omogućili odigravanje četvrtfinala na otvorenom.

{gallery}zepce/20170609_turnir{/gallery}

Prvog polufinalista saznali smo nakon susreta Josip Blek Jopa Bojna Andrija Tadić i Ljubne. Ljubna je do četvrtfinala došla iz relativno lakše skupine nego Josip Blek Jopa Bojna Andrija Tadić, tako da je i uloga favorita u ovom susretu pripala ‘Jopi’. Oni su do četvrtfinala došli nakon velike borbe i brojnih preokreta u borbi sa Maxi Ožujsko i Mladoševicom u kojoj je na kraju, uz Mungo Jerry ispala Mladoševica. Prvi pogodak na susretu postiže Josip Jukić za Josip Blek Jopa Bojna Andrija Tadić u sedmoj minuti susreta. Rezultat je to s kojim se otišlo na poluvrijeme, i koji je sasvim zasluženo bio na strani ekipe Josip Blek Jopa Bojna Andrija Tadić koja je u prvom poluvremenu imala mnogo više loptu u svojim nogama i bili su mnogo opasniji po gol svojih protivnika. Treba napomenuti i da Ljubna ima dosta iskusniju ekipu i vjerojatno su po ukupnom zbroju godina najstarija „momčad“ turnira, u kojoj je cijela početna postava u četrdesetima dok su njihovi protivnici u četvrtfinalu bili ipak malo mlađi veterani. Vidjelo se to u drugom poluvremenu kada je Ljubna malo posustala opterećena umorom, što su njihovi protivnici iskoristili za postizanje još dva pogotka kojima su ovjerili svoje zasluženo mjesto u polufinalu. Ponovo je dvostruki strijelac bio Robert Zvijerac Šuba, u 26. i 30. minuti.

Josip Blek Jopa Bojna Andrija Tadić 3:0  Ljubna

Strijelci: Josip Jukić(7), Robert Zvijerac (26,30)

I drugi četvrtfinalni susret donio je utakmicu između jedne dosta mlađe ekipe, Maxi Ožujsko, i prave veteranske ekipe HVIDRA koja je u svom sastavu sinoć imala i najstarijeg igrača turnira, Nikolu Mijatovića Piku, rođenog 1953. godine. Svi prisutni dijelili su stav da bi sve osim pobjede Maxija u ovome susretu bilo veliko iznenađenje. Tri minute bile su dovoljne Maxiju da opravda očekivanja i postigne prvi pogodak preko Miroslava Filipovića. HVIDRA je pokušala uzvratiti preko Damira Mandure dvije minute nakon primljenog pogotka, no njegov udarac brani Ivan Đuzel. Ponovno je publika bučnom reakcijom pozdravljala svaki potez Ivana Međugorca. Da HVIDRA-u ne treba otpisati prije kraja susreta pokazao je Josip Katić u 10. minuti susreta kada je odličnim volejom poslao loptu u same rašlje Ivana Đuzela i izjednačio na 1:1. Pogodak HVIDRA-e malo je trznuo i njihove protivnike, pa je Maxi počeo ozbiljnije napadati i vrlo brzo su došli do pogotka, već u 12 minuti, a strijelac je bio Željko Pejić. Nakon samo minutu igre u drugom poluvremenu Krates glavom ozbiljno prijeti golu Maxija, ali iz kontre nastale nakon te akcije, Željko Pejić postiže svoj drugi, Maxijev treći pogodak na susretu. HVIDRA još jednom smanjuje na neizvjesnih 1 razlike preko Josipa Katića u 22. minuti na asistenciju Ivana Međugorca. Ipak već u sljedećoj minuti Maxi ponovno odlazi na ugodnih 2 razlike preko Igora Tadića. Pitanje drugog sudionika polufinala riješeno je u 24. minuti kada na 5:2 povisuje Željko Pejić. Krates ipak dolazi do zasluženog pogotka u 26. minuti nakon sjajne akcije HVIDRA-e. Čini se, ipak, da niti igrači Maxija nisu igrali na svom maksimumu nego su htjeli dopustiti i svojim protivnicima da igraju aktivnu utakmicu, a ne da se isključivo brane. Konačan rezultat čekali smo do posljednje minute kada za Maxi pogađa Mario Dragičević, a posljednji pogodak na susretu, svoj drugi, postiže Ivan Međugorac Krates za oproštaj HVIDRA-e od ovogodišnjeg izdanja turnira.

HVIDRA 3:6 Maxi Ožujsko

Strijelci: Josip Katić (10), Igor Tadić (22), Ivan Međugorac (26,30) /Miroslav Filipović (3), Željko Pejić (12,16,24) Igor Tadić (23) Mario Dragičević (30)

Kada su na teren izašli Armani i Papratnica, osjetila se promjena atmosfere, kako na terenu, tako i u publici. Sudar ove dvije ekipe bio je možda i najneizvjesniji dvoboj večeri jer za obje ekipe igraju izrazito dobri nogometaši. Ulogu blagog favorita, zbog prošlogodišnjeg naslova, ipak je preuzela Papratnica, no to je bila ona mala, papirnata prednost koja na terenu ništa ne znači. Dokazali su to igrači Armanija na samom početku susreta kada su poslali prvu loptu u mrežu Papratnice. Strijelac je, na asistenciju Damira Barešića bio Mario Spajić. Pet minuta prije kraja poluvremena, Armani se našao u nezgodnoj situaciji jer su imali 4 akumulirana prekršaja te su imali pravo napraviti još samo jedan. Imala je i Papratnica svoje prilike, no mreža Armanija, koji je ipak blago dominirao u ovoj reprizi prošlogodišnjeg finala ostala je netaknuta do poluvremena iako je Karlo Kosić u posljednjoj minuti imao odličnu priliku iz koje je pogodio gredu. Vatreno drugo poluvrijeme otvoreno je pogotkom Karla Kosića za 1:1. Izjednačenje nije trajalo niti pune 2 minute jer je Mario Spajić svojim drugim pogotkom vratio prednost Armaniju. Iako je na njemu cijelo drugo poluvrijeme igran flaster, Nikola Trogrlić uspijeva još jednom izjednačiti u 20. minuti. Kada se činilo da susret sigurno plovi prema produžecima, Robert Jurić postiže pogodak minutu i pol prije isteka vremena. Imala je Papratnica još dvije prilike za treće izjednačenje, ali prvo jedan udarac brani vratar Armanija, dok pokušaj Slavena Radoša odlazi visoko iznad gola. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata tako da je Armani postao treći polufinalist ovogodišnjeg izdanja turnira.

Armani 3 – 2 Papratnica

Strijelci: Mario Spajić (2,18), Robert Jurić (29) / Karlo kosić (17), Nikola Trogrlić (20)

Posljednji susret večeri odigrali su Enigma i MNK Sokol Fenix. Kao prethodni, i ovaj susret je počeo vrlo brzim nogometom, tehnički i taktički jako dobrom igrom i sa po nekoliko prilika na obje strane. Pogodaka je nedostajalo u odnosu na susret Papratnice i Armanija, no suša je trajala samo 6 minuta. Nakon jednog dužeg napada Enigme, sijevnula je kontra Sokol Fenixa i Marijan Spajić pogađa za 1:0. Sjajno je Spajić u punom trku uputio neobranjiv udarac u gornji lijevi kut i Sokol Fenix su imali prednost.  Izjednačenje Enigmi donosi Goran Brašnić u 9. minuti susreta nakon prave malonogometne akcije Enigme. Vidjelo se da je iskustvo igranja malog nogometa na strani Enigme dok su Sokol Fenix igrali sjajno organiziranu obranu prema detaljnim uputama svog trenera, Josipa Klarića. Nakon još mnogo pokušaja na obje strane, ali i malo nervoze kod igrača obje ekipe, završilo je prvo poluvrijeme rezultatom 1:1. U drugom dijelu još jedan pogodak Brašnića, točno devet minuta nakon njegovog prvog gola i to je bilo to što se golova tiče. Do kraja su obje ekipe imale još nekoliko prigoda za pogodak, no niti jedna ekipa nije uspjela savladati protivničkog vratara tako da su 2 pogotka Brašnića bila sasvim dovoljna Enigmi za ulazak u četiri najbolje ekipe turnira.

Enigma 2:1 Sokol Fenix

Strijelci: Goran Brašnić (9, 18) /  Marijan Spajić (6)

Dobili smo tako i sve četiri ekipe koje će nastupiti u polufinalu i, prateći turnir od početka, možemo reći da su ove 4 ekipe sasvim zasluženo u polufinalu.

Današnji program turnira počinje od 19 sati, utakmicom između selekcija djece NK Don Bosco Žepče nakon čega će se odigrati polufinalni susreti.

Dakle, raspored za danas izgleda ovako:

19:00 Utakmica djece NK Don Bosco – NK Ponijevo

20:15 Josip Blek Jopa Bojna Andrija Tadić – Armani

21:00 revijalna utakmica NK Žepče

21:45 Enigma – Maxi Ožujsko

Svi susreti igrat će se na terenu sa umjetnom travom, u slučaju kiše, utakmice će se igrati u dvorani KŠC Don Bosco a sve informacije s turnira donosi vam Armani centar Žepče, sponzor praćenja u programu Radiopostaje Žepče i na portalu Postaja.ba.