Šesta pobjeda u nizu za NK Žepče

Sesta pobjeda_za_NK_Zepce_2019Nogometni klub Žepče je danas ubilježio šestu pobjeda u nizu, odnosno osmu utakmica bez poraza, svladavši na domaćem terenu NK Ilijaš rezultatom 1-0 u okviru dvadesetog kola Druge lige FBiH, skupina Centar.

Žepčaci su od samog početka susreta krenuli na pobjedu i u prvom dijelu stvorili nekoliko dobrih akcija, ali bez prave završnice. Gosti su svoju prvu prigodu čekali do sudačke nadoknade prvog dijela. Međutim, njihov napadač u situaciji “jedan na jedan” s vratarom domaćih Trogrlićem loptu šalje visoko preko gola. I u drugo poluvrijeme NK Žepče ulazi ofenzivno, te u 54. minuti, nakon sjajne lopte Jorgića, Martinović izlazi sam pred vratara i lobom postiže gol za više nego zasluženo vodstvo.

Do kraja utakmice žepački nogometaši su imali nekoliko prigoda dok su gosti pokušavali izjednačiti, ali se rezultat nije mijenjao. NK Ilijaš je utakmicu završio s igračem manje koji je zbog nesportskog ponašanja zaradio crveni karton. Ova utakmica je imala i humanitarni karakter te je od prodaje ulaznica i dobrovoljnih priloga za liječenja Ljilje Kosić – Deronja prikupljeno 2.200 KM, napominju iz NK Žepče.

Nogomet rezultati_20_kolo

Nakon današnje pobjede žepačkih nogometaša i poraza Borca u Moševcu, NK Žepče je napredovao za još jednu poziciju te trenutno zauizma odlično drugo mjesto na ljestvici Druge lige FBiH, skupina Centar.

Nogomet tablica_20_kolo

U narednom kolu NK Žepče gostuje u Vitkovićima kod ekipe Azot koja je jesenas odnijela bod iz Žepča.