Armani i Enigma izborili finale Humanitarnog malonogometnog veteranskog turnira “Sv. Anto” 2017.

18951153 1603448Nakon što smo posljednje utakmice u skupinama pratili u sparnoj dvorani, a četvrtfinalne susrete na dosta niskoj temperaturi na otvorenom, za polufinalne okršaje posljednje četiri ekipe na ovogodišnjem izdanju Humanitarnog malonogometnog veteranskog turnira “Sv. Ante” 2017 je i vrijeme pokazalo ljepšu i ugodniju stranu svoga lica. Na suncem obasjani teren prvo su, u 19 sati, istrčali dječaci iz NK Don Bosco i škole nogometa Ponijevo.

Nažalost, bila je ovo utakmica sa uvjerljivo najmanje gledatelja na turniru. Samo 50-ak roditelja i vršnjaka uz tek nekoliko ostalih gledatelja pratili su dosta zanimljiv susret dječaka iz Don Bosca i Ponijeva. Odigrana su dva susreta između selekcija dvije škole nogometa i oba su bila jako uzbudljiva. Nakon mnoštva lijepih poteza u oba susreta je slavio NK Don Bosco, ali dečki su na obje strane bili zadovoljni što su se mogli družiti i igrati međusobno.

{gallery}zepce/20170610_turnir{/gallery}

Prvi polufinalni susret odigrale su dvije ekipe koje su, po našem mišljenu  igrale najljepši nogomet na turniru. U prvom polufinalnom susretu sastali su se Armani i Josip Blek Jopa Bojna Andrija Tadić. U četvrtfinalu je ekipa Josip Blek Jopa Bojna Andrija Tadić imala znatno lakši posao protiv Ljubne te su vjerojatno došli za nijansu odmorniji od Armanija koji je u četvrtak navečer vodio veliku bitku sa Papratnicom, doslovno do posljednje minute susreta. Polufinalni susreti, kao i finale i utakmica za treće mjesto igraju se u produženom formatu, 20 minuta po poluvremenu umjesto dosadašnjih 15. Susret je bolje otvorio Armani, i dok su se njegovi protivnici još organizirali, Dragan Lupić postiže prvi pogodak na susretu. Poveo je Armani već u prvoj minuti susreta. Tri minute trajalo je vodstvo prošlogodišnjeg finalista, jer je u 4. minuti sa bijele točke za ekipu Josip Blek Jopa Bojna Andrija Tadić pogodio Zoran Jukić (J) nakon što je Mario Spajić igrao rukom u vlastitom kaznenom prostoru. Iako smo nakon uvodna dva pogotka očekivali nastavak golijade, čini se da su oni ipak bili plod početne neopreznosti jer se nakon toga igra većinom koncentrirala na sredinu terena i udarce  izvan kaznenog prostora na koje su vratari bili spremni. Vrijedi izdvojiti dvije povoljne situacije u kojima se našao Robert Zvijerac Šuba u kojima je mogao donijeti prednost Josip Blek Jopa Bojna Andrija Tadić, no nedostajalo mu je koncentracije u završnici tako da su oba udarca otišla pored vratnice. I u drugo poluvrijeme je Armani ušao za nijansu bolje, barem u početku drugog poluvremena, Bruno Jukić bio spreman na udarce Damira Barešića, Marija Spajića i Ivana Jurića. ‘Jopa’ je imao svoju priliku ponovno preko Roberta Zvijerca koji ovoga puta pogađa gol, ali spreman je i na Armanijevim vratima bio Drago Jukić. Mreže su mirovale do 29. minute kada se Dragan Lupić uspijeva izboriti za poziciju u protivničkom kaznenom prostoru i pogoditi za novu prednost Armanija. Malo je nedostajalo da se ta prednost ponovno poništi samo minutu nakon Lupićevog pogotka kada Zoran Jukić sa desetak metara pogađa gredu gola Armanija. Do kraja se igra ponovno svela na borbu za sredinu terena uz par pokušaja ‘Jope’, no promjene rezultata nije bilo. Armani je tako, drugu godinu zaredom izborio nastup u finalnom susretu Veteranskog turnira! Čestitamo Armaniju i zahvaljujemo Armani centru Žepče koji je sponzor medijskog praćenja turnira na portalu i u programu Radiopostaje Žepče.

Armani 2:1 Josip Blek Jopa Bojna Andrija Tadić

Strijelci: Dragan Lupić (1, 29) / Zoran Jukić (4)

Nakon prvog polufinalnog susreta na teren su izašli dečki iz NK Žepče podijeljeni na ‘stare’ i ‘mlade’, gdje su stari bili poprilično mladi, a mladi još mlađi. Utakmica je počela lijepom gestom nogometaša NK Žepče koji su publici poklonili šalove i kape svoga kluba. Iako je utakmica bila revijalna, vidjeli smo pregršt dobrih poteza i čak 13 odličnih pogodaka. Susret je na kraju završio 8:5 pobjedom mladih nogometaša NK Žepče.

Nakon prilično opuštene atmosfere i čestih dobacivanja iz publike za vrijeme revijalnog susreta, muk koji je zavladao na tribinama kada su Maxi Ožujsko i Enigma izašli na teren odlično je oslikavao važnost posljednje sinoćnje utakmice nakon koje smo dobili i drugog finalista turnira. Sučelile su se dvije ekipe sastavljene od jako dobrih nogometaša, izrazito motivirane, tehnički i organizacijski besprijekorne. Blagi favorit, ali zaista blagi, bila je Enigma, no nakon što su se dobrano namučili sa MNK Sokol Fenix u četvrtfinalu u kojemu se Maxi lako obračunao sa HVIDRA-om, faktor umora je izravnao izglede u ovom ogledu.  Susret je počeo oprezno, obje ekipe su bile svjesne uloga te su ostavljale uvijek po dva igrača na svojoj polovici za slučaj protivničke kontre. Takva igra smanjila je broj prilika, no Enigmi nije ni bilo potrebno mnogo pokušaja za prvi pogodak. Postigli su ga preko Bernarda Adžića u desetoj minuti susreta. U 15 minuti, Maxi su doslovno centimetri dijelili od izjednačenja kada je Igor Lukes pogodio gredu. Ipak, na početak stvari postavlja Željko Pejić u posljednjoj minuti prvog poluvremena nakon odlično izvedenog slobodnjaka Marija Dragičevića. Pogodili su Enigmaši još jednom mrežu Ivana Đuzela, no udarac iz auta nitko nije dirao prije nego što je lopta prešla crtu tako da taj pogodak nije priznat. U drugom poluvremenu se nervoza uvukla u redove obje ekipe tako da smo gledali mnogo čvrstih duela na rubu prekršaja i igru na sigurno. Najbolju priliku na otvaranju drugog poluvremena imao je Dragan Tomas čiji udarac sa crte izbija Dario Širić. U 28 minuti gledamo sjajnu akciju Enigme. Sve je odigrano na prvu, a Dragan Tomas posprema loptu u mrežu za novo vodstvo Enigme. I nakon drugog pogotka, Enigma nije odustajala od napada tako da je Ivan Đuzel imao jako mnogo posla. Treći pogodak Enigme došao je nakon što lopta pred kaznemin prostorom Maxija pogađa u ruku obrambenog igrača  no suci su odlučili pustiti prednost te su igrači Enigme nastavili akciju i postigli pogodak. Imali su igrači Maxija još dvije sjajne prilike, ali Ivo Sinanović na vratima Enigme brani pokušaje Pejića i Lukesa i čime je omogućio Enigmi plasman u finale. Čestitamo!

Enigma 3:1 Maxi Ožujsko

Strijelci: Bernard Adžić (10, 33) Dragan Tomas (28) / Željko Pejić (20)

Večeras ćemo ekipe iz polufinala gledati ponovno u borbi za plasman od 1. do 4. mjesta.

Raspored za večeras:

19:00 NK Don Bosco Žepče – NK Usora (djeca)

20:00 Utakmica za treće mjesto: Josip Blek Jopa Bojna Andrija Tadić – Maxi Ožujsko

21:00 Revijalna utakmica

21:45 Finale: Enigma – Armani

22:30 Dodjela nagrada

22:45 Zajednička večera svih sudionika turnira