RUKOMET: Žepčaci ponovo uvjerljivi kod kuće

damir corusa

U sjeni brojnih događaja povodom Dana općine, a zbog kojih je i termin odugravanja utakmice pomaknut, u Žepču je u subotu 13. listopada 2017. godine odigrana utakmica 3. kola Prve rukometne  lige FBiH, skupina Sjever u kojoj su domaćini uvjerljivo svladali favoriziranu tuzlansku Slobodu rezultatom 30:25. Najzapaženiji u redovima RK Žepče bili su nezaustavljivi Tomislav Jukić koji je postigao 9 pogodaka i vratar Damir Ćoruša, dok se u redovima gostiju najviše istaknuo Dino Mehić s 8 postignutih golova.

Žepčaci odlično otvaraju susret serijom od 5 golova, dok rukometaši Slobode mrežu Žepča ispred koje je briljirao Damir Ćoruša prvi put tresu tek u 12. minuti. Uslijedila je „crna rupa“ u igri domaće momčadi pa je u 19. minuti rezultat glasio 7:5. Od 20. do 27. minute ponovo je uslijedila serija od 6 uzastopnih pogodaka igrača domaćeg sastava u kojem periodu igre, uz već spomenutog Tomislava Jukića, najrazigraniji je Stjepan Keškić, te postiže 4 od svojih ukupno 5 pogodaka. Na odmor se odlazi s rezultatom 16:9, pa obje momčadi u drugo poluvrijeme ulaze opuštenije i bez pretjeranih ambicija. Nakon 40. minute trener Žepča Enver Barjaktarević daje priliku mlađim igračima, točnije onima s manjom minutažom jer je ova momčad sastavljena uglavnom od juniora i kadeta. Što zbog treme, što zbog neiskustva, Žepčaci propuštaju nekoliko izglednih prilika iz igre kao i iz sedmeraca, pa gosti prave seriju od 6:0. A da se nište ne prepusti slučaju, pobrinuo se Tomislav Jukić. On u zadnjih deset minuta susreta postiže 5 pogodaka, te s ostatkom momčadi rutinski privodi susret kraju. Konačni rezultat RK Žepče – RK Sloboda bio je 30:25.

Za RK Žepče su nastupili: Damir Ćoriša, Damir Stanković, Ivan Babić, i Jozo Zovko vratari, te Tomislav Jukić (9 pogodaka), Stjepan Keškić (5), Stjepan Malbašić (2), Ante Dragičević (7), Emir Bajraktarević (4), David Đerek (2), Alen Marković (1), Toni Knezović, Marinko Zovko, Krunoslav Jorgić i Marin Šumić. Treneri Enver Bajraktarević i Dario Ćoruša.

RK Sloboda: Zdravko Čajić, Nevad Bešić, Redžo Kahrić (3 pogotka), Ismir Zulić (1), Benjamin Halilbašić (1), Nermin Čamdžić (3), Harun Hamzabegović (4), Sead Dautović (1), Nedim Čamdžić (4), Dino Mehić (8), Admir Kišić, Mihret Čamdžić, sabahudin Kuljaninović, i Benjamin Burek. Treneri: Emir Junuzović i samir Sejranić.

Pravdu su dijelili Mahir Čaušić i Amir Muratović a delegat susreta je bio Zijad Jukić.