RK Žepče na šestom mjestu završio jesenski dio prvenstva

m DSC07080Utakmicama 9. kola igranim 5. i 6. prosinca završeno je natjecanje u jesenskom dijelu prvenstva Prve rukometne lige Federacije BiH, skupina Sjever. Posljednji susret prije odlaska na zimsku stanku rukometaši RK Žepče igrali su u nedjelju 6. prosinca u Zenici i poraženi su od domaćina Škole rukometa Čelik junior rezultatom 32:25.

Veći dio susreta mladi žepački rukometaši su držali rezultatsku neizvjesnost, čemu svjedoči i rezultat prvog poluvremena 15:15. Susret se lomi u 42. minuti kada domaćini pri rezultatu 20:20 prave mini seriju od 6:0 čime je pitanje pobjednika bilo definitivno riješeno. U samoj završnici utakmice priliku dobivaju rezervni igrači obiju momčadi, te susret završava rezultatom 32:25 za ŠR Čelik junior.  Unatoč porazu u Zenici RK Žepče čvrsto drži središnji dio ljestvice i s 10 bodova zauzima 6. mjesto. Prvo mjesto na ljestvici zauzima zavidovićka Krivaja s 22 boda a slijede je RK Kakanj s 19 i RK Bihać sa 16 bodova. U središnjem dijelu su ŠR Čelik junior s 13, RK Bosna TS s 12 i RK Žepče s 10 bodova, a na začelju su RK Lukavac sa 7, RK Sana 7 s osvojena 3 boda, te posljednje plasirana ekipa RK Rudara s 2 boda.

Proljetni dio prvenstva Rukometni klub Žepče otvorit će gostovanjem u Sanskom mostu kod RK Sana 7, i zadrže li naši mladi rukometaši dosadašnju formu i pristup igri, s pravom se može očekivati uspon ka gornjem dijelu ljestvice.