Nakon dvodnevne stanke nastavljen turnir Sveti Anto – Žepče 2015.

m DSC02809Nakon dvodnevne stanke humanitarni malonogometni turnir Sveti Anto 2015. nastavljen je u nedjelju u 14. lipnja u 20 sati. Prvi su na teren KŠC-a Don Bosco izašli nogometaši ekipa Universidad de Čika i Fair play-a.

U prvom poluvremenu ekipa Universidad de Čika se odlično nosila s Fair plaom i na poluvrijeme su otišli s prednošću od 1-0. U nastavku susreta pedesetogodišnjacima i šezdesetogodišnjacima u ekipi Universidad de Čika je ponestalo snage što se u velikoj mjeri odrazilo i na ostatak ekipe pa je protivnik preuzeo vodstvo i na kraju je Universidad de Čika pretrpjela poraz od 5-2. U svakom slučaju, Universidad de Čika je dala veliki pozitivan doprinos turniru, pobrala sve simpatije publike i mnoge bi ekipe od nje imale što naučiti.

Turnir se nastavio susretom još jedne od publici omiljenijih ekipa Ravana s ekipom Mladoševice, koja je također tijekom većeg dijela susreta bila glasno podržavana s tribina. Meč je obilovao zanimljivim potezima s obje strane a publika je uživala i u sedam postignutih pogodaka, od kojih su dva, koja je za Ravne postigao Patrik Andrić, bila posebno pozdravljena. Završilo je pobjedom Mladoševice 4:3.

Uslijedio je susret favorizirane Lovnice bez dvojice bitnih igrača s Fenix-Fortunom kojoj je bila potrebna pobjeda za prolazak dalje. Međutim ispostavilo se da je i Lovnica itekako bila odlučna pobijediti pa kako im u početku to nije išlo po planu, susret je na trenutke postajao nervozan. Fenix-Fortuna je igrala odlično no nedostajalo je i sportske sreće, jer nakon tri promašena kaznena udarca s devet metara, uslijedila je kazna i pogodak Lovnice za 1-0 te je u samoj završnici odlični vratar Fenix-Fortune, D. Bonić prinuđen po drugi put vaditi loptu iz vlastite mreže. Utakmica je završila rezultatom 2 : 0 za Lovnicu čime se Fenix-Fortuna oprostila od ovogodišnjeg natjecanja. Jedino za čime ova ekipa može žaliti je činjenica činjenice da su dva puta izgubile od ekipa koje ih nisu nadigrale. Poraženi su s minimalnih 1-0 od prošlogodišnjih viceprvaka ekipe Josip Blek Jopa, te od lanjskih pobjednika turnira, Lovice s 2-0.

Posljedni susret večeri odigrali su HVIDRA, koja također zaslužuje sve pohvale, i standardno dobra momčad Josip Blek Jopa. Bila je to utakmica bez imalo razultatske neizvjesnosti, pogotovo imajući u vidu da je HVIDRA nastupila u oslabljenom sastavu. Konačan rezultat susreta bio je 6-3 za momčad Josip Blek Jopa.

U ponedjeljak završavaju natjecanje po skupinama i bit će razriješene sve dileme oko prolaska dalje. U drugi krug natjecanja prolaze po dvije prvoplasirane ekipe iz svake skupine te dvije trećeplasirane momčadi koje su polučile najbolji uspjeh u skupini.