Argentina bolja od BiH, Švicarska i Francuska do prvih pobjeda

nog arg-bih

Rio – Bosna i Hercegovina u Riju je odigrala dobru utakmicu protiv Argentine i natjerala Messija i društvo na puni angažman. Argentina je slavila s 2:1 u susretu u kojem je BiH solidno izgledala u prvih sat vremena utakmice…

Važno je početi prvenstvo pobjedom. Drugi gol nam je osigurao tri boda i presretan sam zbog njega – kazao je Lionel Messi nakon pobjede njegove Argentine nad BiH (2:1) u kojoj je sudjelovao s pogotkom (u 65. minuti), a i onaj prvi, autogol Kolašinca, pao je nakon njegova centaršuta.

Nakon solidnog otpora velikoj Argentini izbornik Bosne i Hercegovine Safet Sušić istaknuo je da ono najvažnije za njegovu momčad tek dolazi. Momci su odigrali dosta dobro, psihološki pritisak učinio je svoje, izgledalo je kao da nemaju snage za 90 minuta, rekao je izbornik BiH-a. Rekao sam već momcima da ovo nije ključna utakmica, ništa nije izgubljeno. Jedno je gledati Argentinu, a drugo je igrati protiv nje. Sve u svemu, moramo biti zadovoljni, zaključio je Sušić.

Još jedna drama na SP-u, Švicarska i Ekvador su gotovo odigrali neriješeno, ali Haris Seferović je u trećoj minuti sudačke nadoknade pogodio za pobjedu Švicarske 2:1 u prvom kolu skupine E u Brasiliji.

U drugom jučerašnjem dvoboju prvoga kola skupine E Francuska je pobijedila Honduras s 3:0 (1:0), a briljirao je Karim Benzema uz opasku da je i ovaj susret obilovao lošim sudačkim odlukama na štetu srednjoameričke reprezentacije.