Sarajevo – Središnje izborno povjerenstvo BiH objavilo je utvrđene izborne rezultate za sve općine, Mostar i Brčko Distrikt. Iako je riječ o lokalnim izborima, zbirni rezultati na razini države pokazuju da se izdvojilo osam stranaka koje imaju veću potporu biračkog tijela. Najviše glasova na proteklim lokalnim izborima dobila je SDA, ukupno 275.065. Slijedi SNSD, koji je prikupio 207.896, te SDP sa 193.705 glasova. SDS je četvrta stranka s osvojenim 129.621 glasom.
Najjača hrvatska stranka je HDZ BiH, kojoj je na ovim izborima povjerenje dalo 89.825 glasača. Stranka za BiH osvojila je 85.028, a NS Radom za boljitak 61.556 glasova. Ukupno 59.691 glas ima PDP, a 32.655 HDZ 1990.
SDA je dobio i najviše mandata u općinskim i gradskim vijećima. Sa 537 mandata SDA je ispred SNSD–a, koji ima 494 vijećnika. SDS je dobio 316, a SDP 322 mandata. HDZ BiH će u općinskim i gradskim parlamentima imati 216, a SBiH 180 mandata. PDP je dobio 148 vijećnika.
U ove, kao i pokazatelje o ukupnom broju glasova, nisu uračunati glasovi koje su dobile koalicije u pojedinim općinama pa ih treba uzeti s rezervom.
Prema broju načelnika općina, bez koalicijskih kandidata, prednjači SNSD s ukupno 39 pozicija. SDA će imati 36, a SDS i HDZ BiH po 16 načelnika. SDP će imati devet, SBiH četiri, a HDZ 1990. i DNS po tri načelnika.
U nekim općinama, kao što su Olovo i Usora, razlike između kandidata za načelnike iznose svega desetak glasova, pa je moguće da nakon eventualnog ponavljanja brojanja glasova dođe do promjene. Svi politički subjekti imaju tri dana za podnošenje zahtjeva za ponovno brojanje glasačkih listića s nekih biračkih mjesta. Nakon toga će SIP biti u poziciji dati konačnu potvrdu izbornih rezultata.
Općinska izborna povjerenstva zaprimila su ukupno 171 prigovor i već su donesene 102 odluke po tim prigovorima.SIP–u je, pak, upućeno 49 žalbi na odluke lokalnih izbornih povjerenstava, dok je samom SIP–u, sukladno njegovim ovlastima, podneseno pet prigovora. SIP je u devet slučajeva podnio i izvješća državnom tužiteljstvu zbog sumnji u postojanje određenih kriminalnih djela.
Među tim izvješćima je i onaj o sumnji da su krivotvorena uvjerenja o državljanstvu dijela Hrvata iz B. Broda i Dervente, koji su se pokušali registrirati za glasovanje, kao i onaj o dijeljenju letka za glasovanje Hrvatima iz Doboja koji su u Hrvatskoj.