Remi Brazila i Meksika, Hrvatska mora pobijediti Meksiko! Pobjeda Belgije, remi Rusije i J. Koreje

Rio – I četvrti put u povijesti Meksiko nije uspio zabiti gol Brazilu na SP-u, ali ovoga je puta izvukao odličan rezultat. U drugom kolu skupine A Meksiko i Brazil odigrali su 0:0 i podijelili bodove.

Domaćin turnira je još jednom razočarao svoje navijače neuvjerljivom igrom, a Meksiko je mogao izvući i više od boda.

U skupini gdje je i Hrvatska, Brazil i Meksiko su odigrali utakmicu drugog kola uzevši po bod što će otežati nastojanja Kockastih da se plasiraju u osminu finala Svjetskog prvenstva. Meksikanci su se odlično postavili favoriziranom suparniku i imali su dobro raspoloženog vratara što im je donijelo veliki uspjeh.

Luiz Felipe Scolari je u odnosnu na prvu utakmicu u skupini napravio jednu zamjenu. Umjesto Hulka od prve je minute igrao Ramires, a Miguel Herrera nije htio ništa mijenjati nakon pobjede nad Kamerunom. Počela je ista jedanaestorica.

Utakmica je počela prilično čvrsto i tvrdo pa nije bilo pravih prilika do 24. minute, a onda je Herrera pokušao iz daljine, ali je otišlo iznad gola. Samo dvije minute kasnije Brazil je imao najbolju priliku u prvom dijelu. Ubacio je Dani Alves, Neymar odlično skočio i puknuo u sami kut, ali vratar Ochoa sjajno je reagirao i spasio Meksiko. Isto je ponovio i u posljednjim trenucima prvog dijela kada je skinuo udarac Paulinha, koji se našao sam ispred njega.

U nastavku utakmice Meksiko se malo oslobodio, ali je uglavnom prijetio udarcima iz daljine. S druge strane, Neymar je u 69. minuti još jednom bio u sjajnoj situaciji, ali sanjat će noćas vratara Ochou koji mu je ponovno obranio. Isto je bilo i s odličnim pokušajem Thiaga Silve, kojem je Ochoa skinuo udarac glavom s pet metara.

Scolari: “Brazil je imao više od igre”

Drugo kolo skupine A otvorili su domaćini Brazilci i reprezentacija Meksika. U zanimljivoj utakmici dvije su reprezentacije odigrale susret bez pogodaka, a protivnici hrvatske reprezentacije u posljednjem kolu pokazali su se tvrdim orahom. Evo što su izjavili sudionici utakmice.

Brazilski trener Luiz Felipe Scolari smatra kako je ovo bila dobra utakmica. “Brazil je imao više od igre. Imali smo bolje prigode, ali nažalost to nismo uspjeli na najbolji način realizirati i doći do pobjede. 0:0 nikada nije dobar rezultat kada je Brazil u pitanju”. Dodao je i kako ništa ne bih mijenjao ni u sastavu ni u sustavu igre. “Ostaje tek mala žalost za rezultatom jer bi nam pobjeda značila i četvrtfinale, no i ovako je dobro”.

Kapetan meksičke reprezentacije Rafael Marquez kaže kako su odigrali kako se i tražilo od njih. “Samo moramo nastaviti s ovakvom igrom. Ovo danas mora biti putokaz kako dalje”.

Za junaka večeri Guillerma Ochou, koji je uspješno zaustavljao sve brazilske udarce prema golu, ovo je bila teška utakmica, ali “znali smo da nas takva očekuje pa smo dali sve od sebe. Sretni smo, možemo zahvaliti Bogu na ovakvom daru, na ovakvim obranama. Ekipa je pokazala snagu, kompaktnost, zajedništvo, posebno u obrani”.

Za meksičkog trenera Miguela Herreru ali i cijelu njegovu momčad osjećaj je sjajan. “Bila je ovo jedna izjednačena utakmica. Momčad je sjajno reagirala i pokazala zajedništvo”. Dodao je i kako nije lako igrati u Brazilu. “Teško je igrati i u ovakvim uvjetima ali ipak treba naglasiti kako smo imali podršku sjajnih navijača kojima se još jednom zahvaljujemo”.

Belgijci preokretom do pobjede

U susretu prvoga kola skupine H Svjetskog nogometnog prvenstva Belgija je u Belo Horizonteu na stadionu Mineirao pobijedila Alžir 2:1, iako je nakon prvog poluvremena gubila 0:1.

Nogometaši Belgije su preokretom došli do pobjede u uvodnoj utakmici SP-a protiv Alžira, koji se 70 minuta vrhunski branio, vodio 1:0 i bio na pragu senzacije. Ipak, momčad Vahe Halilhodžića, koji je odlično taktički posložio momčad i iznenadio velike favorite Belgijce, nije izdržao do kraja. Presudile su izmjene Marca Wilmotsa jer su zamjene Fellaini i Mertens odveli Belgiju do preokreta i pobjede. Belgija je razočarala u prvom dijelu, ali je i pokazala da ima vrlo kvalitetnu klupu te bi mogla daleko dogurati na ovom prvenstvu.

Remi Rusije i Južne Koreje

U posljednjem susretu prvoga kola Svjetskoga prvenstva Rusija i Južna Koreja su u skupini H odigrale 1:1 na Areni Pantanal u Cuiabi.

U prvom dvoboju iz ove skupine Belgija je u Belo Horizonteu pobijedila Alžir 2:1.

Nakon slabog prvog poluvremena, bez pravih prilika i veoma oprezne igre s obje strane, nastavak susreta donio je dva gola. Koreja je povela u 68. minuti preko K.H.Leea nakon velike pogreške ruskog vratara Igora Akinfejeva kojem je lopta ispala iz ruke i ušla u gol. Ruski vratar je cijeli susret pokazivao nesigurnost i u čak tri navrata je imao problema s hvatanjem lopte.

Rusi su izjednačili u 74. minuti golom Aleksandra Keržakova koji je ušao u igru tri minute prije.

U susretima drugoga kola 22. lipnja sastaju se Belgija i Rusija te Južna Koreja i Alžir. Četiri dana poslije na rasporedu je posljednje kolo skupine H u kojem će snage odmjeriti Alžir i Rusija te Belgija i Južna Koreja.