Poznati četvrtfinalni parovi na humanitarnom malonogometnom turniru „Sveti Anto 2015“

Pred uobičajeno punim tribinama malonogometnog terena KŠC-a Don Bosco u ponedjeljak 15. lipnja 2015 odigrane su posljednje utakmice skupne faze natjecanja veteranskog humanitarnog malonogometnog turnira „Sveti Anto 2015.“

MNK Sokol je svladao Ljubnu rezultatom 6:0 no nisu se toliko radovali pobjedi koliko ih je razveselio pogodak Nikole Trogrlića u posljednjim sekundama susreta za pobjedu Papratnice nad Mungo Jerry-om od 2:1, kojim im je omogućen prolazak u četvrtfinale turnira. Rezultat 1:1 u srazu Papratnice i momčadi iz Bistrice (Mungo Jerry) koji je bio do zadnij 5 sekundi susreta vodio, je obje ove ekipe u četvrtfinale. Potom je uslijedio odličan udarac Nikole Trogrlića sa svoje polovice terena ka golu protivnika i lopta je završila u mreži iza leđa vratara Mungo Jerry-a za pobjedu Papratnice i slavlje Sokola. Tako se MNK Sokol zahvaljujući boljem međusobnom skoru s Mungo Jerry-om, te boljoj gol razlici od Vrbak Globarice iz skupine C plasirao u četvrtfinale. I u susretu Fair play-a i Mladoševice, koji je za obje ekipe imao revijalni karakter jer su prolaz u završnicu ove momčadi osigurale ranije, postignut je pogodak u posljednjim trenutcima. Ovaj put bio je to počasni zgoditak Mladoševice za konačni rezultat 6:1 za Fair play, koji su tako postali jedina mončad s maksimalnim učinkom do sada. U posljednjoj utakmici večeri Vrbak Globarica i Universidad de Čika oprostili su se od gledatelja za ovu godinu. Na poluvrijeme se otišlo prednošću Čike od 1:0 što je pokazalo da su oni ekipa za prvo poluvrijeme jer im u drugom dijelu uglavnom ponestane snage. Globarica je u drugom poluvremenu preuzela inicijativu i zasluženo slavila 2:1. Konačan poredak po skupinama nakon prve faze natjecanja je slijedeći.

0 bodova

U utorak je odmor za sve sudionike turnira a četvrtfinalni ogledi su na rasporedu u srijedu. Uvodnu utakmicu u 19 sati odigrat će dječaci NK Don Bosco rođeni 2006. godine i mlađi a potom slijede susreti:

21:45

Polufinalni ogledi, koji su na rasporedu u četvrtak također će za uvertiru u 19 sati imati utakmicu dječaka NK Don Bosco, a igrat će se 2 puta po 20 minuta. U revijalnom dijelu, između dvije polufinalne, odigrat će se utakmica ekipa koje će sačinjavati članovi NK Žepče, što će ujedno biti i prilika da im se još jednom čestita ulazak u viši rang natjecanja. U polufinalu će se susresti bolji iz ogleda Lovnica/Sokol – Papratnica/Mladoševica  te Armani/Josip Blek Jopa – Pax Christi/Fair Play.

Petak je ponovno dan za odmor a završnica turnira je u subotu 20. lipnja. Večer će otvoriti revijalna utakmica dječaka NK Don Bosco.  Susret za treće mjesto je na programu u 20 sati, a finalna utakmica započinje u 21:30. Potom slijedi proglašenje najboljih pojedinaca i ekipa, svečano zatvaranje turnira i završna večera za sudionike. Za sada ćemo se oprostiti sa sljedećim ekipama: Universidad de Čika, Fenix/Fortuna, HVIDRA, Ljubna, Mungo Jerry, Ravne i Vrbak Globarica. (foto)