Odličan nastup rukometaša Žepča u Kaknju

U sklopu priprema za proljetni dio  natjecanja u subotu 20. veljače 2016. godine Rukometni klub Žepče je nastupio na tradicionalnom turniru u Kaknju.  Uz Žepčake i domaćina, RK Kakanj, na turniru su još nastupile ekipe RK Velež i RK Slavija.

Rukometaši Žepča su u polufinalnom susretu svladani od RK Slavija rezultatom 32:24, da bi u susretu za treće mjesto bili bolji od Velaža i pobjedom od  32:28 zauzeli su 3. mjesto. Prvo mjesto zauzeli su rukometaši RK Kakanj koji su u finalu svladali Slaviju 40:39. Iako su tijekom cijelog meča bili u vodstvu, prvo izjednačenje zbilo se u 43. minuti kod rezultata 33:33, Kakanjcima  dobjedu donosi Duraković pogotkom osam sekundi prije kraja susreta. Najbolji igrač Slavije bio je vratar Stefan Tapara, koji je proglašen i najboljim vratarom turnira, dok je kod Kaknja najzapaženiji bio Kenan Duraković. Duraković je zasluženo ponio i titulu najboljeg igrača turnira a njegov klupski kolega Admir Purić bio je najbolji strijelac.

RK Žepče je u Kaknju nastupio u sastavu: Damir Ćoruša, Marin Penava, Aleksandar Damjanović, Darko Matijević, Stjepan Malbašić, Robert Ramljak, Stjepan Keškić, Stjepan Jozinović, Amar Murtezanović, Alen Marković, Tomislav Jukić, Marinko Zovko, David Đerek, Marko Mrkonjić, Dario Slišković i Ante Dragičević. Trener Enes Avdić u nastavku natjecanja ne može računati na ponajboljeg pojedinca u prvom dijelu sezone, Slavena Barbarića, koji će karijeru nastaviti u RK Osijek.

U revijalnoj utakmici uoči finala nastupili su kadeti KR Žepče i RK Kakanj. U zanimljivom dvoboju, spretniji su bili domaćini i svladali su Žepčake rezultatom 14:11.