Uvodna utakmica koju su u četvrtak 18. lipnja 2015. u 19 sati dječaci NK Don Bosco odigrali uoči polufinalnih susreta malonogometnog veteranskog turnira „Sveti Anto – 2015.“ po broju postignutih pogodaka bila je prava najava utakmica koje su slijedile u nastavku večeri.

Tribine KŠC-ovog terena s umjetnom travom su već uoči početka prvog polufinalnog meča bile popunjene, i je publika koja je i dalje pristizala zauzimala je mjesta oko samog terena, pa su suci tijekom susreta, pored onoga što se dešava na samom igralištu, morali povremeno voditi brigu i o mališanima koji bi neoprezno zauzimali mjesto za gledanje uz samu liniju terena, da bi što prije mogli utrčati u teren za vrijeme trajanja kratkih odmora između utakmica i poluvremena. Čak bi i minuta odmora bila dovoljna da mnogobrojni najmlađi gledatelji u utrkivanju za loptom preplave teren. U 20 sati počeo je susret Lovnice i Papratnice koji će pobjedniku osigurati minimalno drugo mjesto na ovogodišnjem turniru. Lovnica je po običaju čvrsto ušla u utakmicu te su tijekom prvog poluvremena napravili šest prekršaja te tako dala Papratnici prliku da iz kaznenog udarca s devet metara povede, ali Nikola Trogrlić je promašio gol i na odmor se otišlo bez pogodaka. Najzaslužniji za ovaj rezultat u redovima Papratnice bio je vratar Mato Zovko koji je u nekoliko navrata spasio svoju momčad. U drugom poluvremenu se nije dugo čekalo na pogodak. Gol za vodstvo Lovnice postiže Goran Antunovi, a nedugo zatim i Josip Tadić se upisuje u strijelce za 2:0. Nakon što Karlo Kosić, koji je uz Matu Zovku bio najbolji pojedinac u redovima Papratnice, smanjuje vodstvo Lovnice na 2:1, činilo se da će utakmica ponovno poprimiti neizvjesnist, ali autogolom Nevenka Klarića Lovnica povećava prednost na 3:1. Papratnica se nije predavala i uslijedio je pritisak ka golu protivnika pa tako u tridesetoj minuti vratar Lovnice Stipo Tadić Pipo brani udarac Karla Kosića koji se našao u izglednoj prilici za postizanje zgoditka. U narednih nekoliko minuta Tadić je nekoliko puta odlično intervenirao, a potom slijedi i izgledna prilika za Gorana Antolovića ali i vratar Papratnice Zovko je na visini zadatka. Pogodak za vodstvo Lovnice od 4:1 postiže u 36. minuti raspoloženi Goran Antunović. Potom u 37. minuti ponovno uzvraća Karlo Kosić za 4:2 te u zadnjim sekundana susreta i za konačnih 4:3 u korist Lovnice. Utakmica je bila odlična i gledatelji su zaista imali šta vidjeti tijekom cijelog susreta. Patratnica se odlično držala i prikazala izvrsnu igru ali je došao do izražaja mali broj igrača kojim raspolažu, kao i sama  činjenica da je susret igran dva puta po 20 minuta.

{gallery}zepce/20150619_veteranski_turnir{/gallery}

Nakon prvog polufinalnog susreta u revijalnom nastupu na teren su izašle dvije ekipe sačinjene od seniora NK Žepče koji su ove sezone osigurali plasman u viši rang natjecanja, i prema prikazanoj igri su dokazali da to i zaslužuju. U pauzi između susreta gledatelji su mogli sudjelovati u tomboli od koje će prihod ići u humanitarne svrhe, kao i sav ostali prihod s turnira. Izvlačenje vrijednih nagrada koje su osigurale žepačke tvrtke Titanik, Heej men sport, Fractal, Armani, Cafe restotran Centar te Ožujsko pivo i Tehnotherm Engineering nastavit će se i u subotu tijekom pauza finalnih susreta.

U drugom polufinalnom susretu strijelci su bili još raspoloženiji. Točnije Anđelko Mijatović je postigao četiri a Ivo Radić 3 za pobjedu Fair play-a nad Josip Blek Jopom od 7:3. Golove za ekipu Josip Blek Jopa postigli su Zoran Jukić u posljednjoi minuti prvog dijela, te Dario Jukić i Mato Živković u samoj završnici susreta. Ekipa Fair play-a je u svakom slučaju nadigrala protivnike iz Viništa ali rezultat u ovom susretu nije realan omjer snaga ovih momčadi. Fair play su odlična ekipa koju sačinjavaju, ili bar njenu prvu postavu, momci koji odlično barataju loptom i fizički su spremni za napore koje ovakvo natjecanje zahtijeva, a Anđelko Mijatović sada uvjerljivo vodi na listi strijelaca s dvanaest postignutig golova. S druge pak strane okosnicu ekipe Josip Blek Jopa čini nekoliko odličnih pojedinaca, koji nažalost nisu u mogućnosti  „pokriti“ ostatak momčadi, pogotovo u poodmakloj fazi natjecanja kada za protivnike imaju jače momčadi, a susret traje deset minuta duže nego u grupnoj fazi natjecanja. I promjena uloge u momčadi kojom je dosadašnji dugogodišnji standardni član postave na terenu Josip Jukić, zauzeo mjesto izbornika ekipe, pokazala se kao hendikep. No uspiju li se oporaviti od sinoćnjeg šoka, Josip Blek Jopa će biti u najmanju ruku ravnopravan kandidat za osvajanje trećeg mjesta. Finale u kojem će im se Fer play-u suprotstaviti Lovnica , koja s Goranom Antunovićem  u sastavu znatno dobija na kvaliteti, će sigurno biti odlična i krajnje neizvjesna utakmica.

{gallery}zepce/20150619_veteranski_turnir_2{/gallery}

Petak je ponovno dan za odmor a završnica turnira je u subotu 20. lipnja. Večer će otvoriti revijalna utakmica dječaka NK Don Bosco u 19 sati.  Susret za treće mjesto je na programu u 20 sati, a finalna utakmica započinje u 21:30. Potom slijedi proglašenje najboljih pojedinaca i ekipa, svečano zatvaranje turnira i završna večera za sudionike.