Peti veteranski humanitarni malonogometni turnir „Sveti Anto – Žepče 2015.“ završen je u subotu 20. lipnja svečanim proglašenjem pobjednika i najboljih pojedinaca, te zajedničkim domjenkom i druženjem u sportskoj dvorani KŠC-a Don Bosco u Žepču za sve sudionike i donatore ove manifestacije.

Najuspješnija je ove godine bila ekipa Fair play-a koja je u finalnom susretu tek nakon izvođenja penala svladala branitelja naslova Lovnicu rezultatom 4:2. Rezultat nakon isteka četrdeset minuta predviđenih za igru bio je 1:1. U uzbudljivoj utakmici, visokog ritma za veteranske momčadi, povela je Lovnica pogotkom Ante Vidovića u dvanaestoj minuti. Potom Goran Antunović u šesnaestoj minuti promašuje stopostotnu priliku za povećanje vodstva da bi minutu kasnije ekipa Fair play-a imala priliku za izjednačenje ali vratar Lovnice Stipo Pipo Tadić, koji je proglašen za najboljeg golmana na turniru, odlično intervenira i rezultat ostaje nepromijenjen. Do kraja poluvremena su se izmjenjivale prilike na obje strane ali bez pogotka. Tek što se u drugom poluvremenu krenulo s centra, u dvadesetprvoj minuti meča, izjednačujući pogodak za Fair play postiže Ivan Miličević Ića. Nastavak susreta protekao je, kao i prvo poluvrijeme u visokom ritmu, ali bez izglednijih prilika. U tridesetšestoj minuti Fair play na dvije  minute ostaje s igračem manje, što Lovnica koristi za dodatni pritisak ka golu, ali bez uspjeha. Valja još napomenuti šut Rajka Vidovića u tridesetdevetoj minuti, ali lopta prolazi pored same vratnice gola Fair play-a. Uslijedila je lutrija penala. Prvi je na gol stao vratar Lovnice ali ne uspijeva obraniti udarac Vinka Perkovića, najboljeg igrača turnira. Goran Antunović je također uspješan za poravnanje rezultata a Anđelko Mijatović, najbolji strijelac na turniru postiže svoj trinaesti pogodak za vodstvo Fair play-a 3:2. Šut Josipa Tadića okrznuo je prečku s vanjske strane okvira gola te Ilija Tomić pogađa za pobjedu Fair play-a 4:2.

Susret za treće mjesto između momčadi Papratnice i Josip Blek Jopa obilježila su dva Zorana, Jukić i Tadić u ekipi iz Viništa. Po isteku druge minute susreta Josip Blek Jopa dolazi u vodstvo pogotkom Zorana Jukića – Zoke, a minutu kasnije vodstvo na 2:0 povećava Zoran Tadić. U šestoj minuti ponovno je strijelac Zoran Jukić, a Zoran Tadić u četrnaestoj minuti povećava na 4:0. Papratnica je ozbiljnije zaprijetila tek u šesnaestoj a pogodak za 4:1 postiže Karlo Kosić u osamnaestoj minuti. Prvi pogodak u drugom poluvremenu postiže Zoran Tadić u četrnaestoj sekundi nastavka i Josip Blek Jopa vodi 5:1. Na 5:2 smanjuje Nevenko Klarić u dvadesetdrugoj minuti susreta, ali tri minute kasnije Zoran Jukić je ponovo neumoljiv za 6:2. Do kraja susreta za Papratnicu još pogađa Nikola Trogrlić u tridesetdrugoj minuti a u posljednjim trenutcima susreta pred golom Papratnice su se našli Zoran Jukić čiji šut vratar Zovko brani, ali Zoran Tadić odbijenu loptu posprema u mrežu za konačnih 7:3 za ekipu iz Viništa.

{gallery}zepce/20150621_veteranski_turnir{/gallery}

Jednaku pozornost gledatelja kao i netjecateljske utakmice, u popunjenoj dvorani KŠC-a izazvao je i revijalni susret Teletabisa, miljenika publike prošlogodišnjeg turnira, i ekipe Salezijanaca za koju su nastupili svećenici don Danijel Vidović, don Josip Stanić te uposlenici, tehničko osoblje,  Katoličkog školskog centra Don Bosco u Žepče. U uvodnom dijelu večeri nastupile su predpionirske i poinirske selekcije Nogometmog kluba Don Bosco.

{gallery}zepce/20150621_veteranski_turnir_2{/gallery}

Simbolične nagrade najboljim pojedincima i ekipama svečano su uručili don Predrag Stojčević, u ime Žepačkog dekanate, te don Josip Krpić u ime KŠC-a. Nagradu za prvo mjesto osvojila je ekipa Fair play-a, drugo mjesto zauzela je Lovnica, prošlogodišnji osvajači turnira, treći su lanjski drugoplasirani, ekipa Josip Blelk Jopa, dok je Paprtanica zauzela četvrto mjesto. Najboljm igračem turnira proglašen je Vinko Perković, Fair play, najbolji strijelac je također iz Fair play-a Anđelko Mijatović s trinaest postignutih pogodaka. Najbolji vratar je Stipo Tadić Pipo iz Lovnice, nagrada za fair play momčad pripala je ekipi Ravana, a najsimpatičnijim igračem turnira proglašen je Ivan Međugorac Krates iz ekipe Universidad de Čika. Priznanje za najstarijeg igrača donio je šezdesetjednogodišnji, a ne šezdesettrogodišnji kako smo ga mi „postarali“, Petar Galić iz Unuversidad de Čike.

{gallery}zepce/20150621_veteranski_turnir_3{/gallery}

Zahvalnice su uručene i tvrtkama i pojedincima koji ju pomogli pri organizaciji turnira među kojima su: Armani, Ožujsko pivo, Mapek, Fractal, Hej meen sport, Titanik, Caffe restoran Centar, Teknotherm Engineering Žepče, Vjeko Tadić, Goran Balukčić Baklava, Radiopostaja Žepče kao i ekipe koje su sudjelovale na turniru.