Žepački nogometni vikend: NK Don Bosco uspješan u sva tri odigrana meča, čast NK Žepče spasili juniori pobjedom u gostima.

nk zepce_kup

U subotu 29. i nedjelju 30. kolovoza su igrane utakmice 2. kola Omladinske nogometne lige Zeničko dobojskog kantona. U Žepču je u subotu odigrana utakmica između domaćina NK Don Bosco i Fortune iz Zenice.

U kadetskoj selekciji Žepčaci su uvjerljivo slavili rezultatom 3:0. Golove su postigli Leonardo Tomić, Edin Šišić i Luka Jozinović. Susret juniora ova dva kluba koji je također bio predviđen za subotu 29. kolovoza odgođen je zbog nedolaska gostujuće momčadi te će se naknadno odrediti termin odigravanja.

Predpioniri i pioniri NK Don Bosco Žepče su u nedjelju u 2. kolu Kvalitetne lige ZDK za predpionire i pionire gostovali kod Natrona u Maglaju i obje ekipe su zabilježile pobjedu. Predpioniri su na teren istrčali u 10 sati i odigrali zanimljivu utakmicu u kojoj su rezultatom 2:1 slavili gosti, NK Don Bosco, a golove za Žepčake postigli su Andrej Blek i Marko Jozinović.

Ohrabreni pobjedom svojih mlađih kolega i pioniri NK Don Bosca koji su snage sa svojim vršnjacima iz Natrona odmjerili u 11 sati, također su zabilježili pobjedu te su slavili rezultatom 3:1, a za NK Don Bosco dvostruki strijelac bio Luka Međugorac te Luka Jozinović.

Kadeti i juniori NK Žepče su u subotu 29. kolovoza u okviru natjecanja  Omladinske lige Federacije, grupa Centar, gostovali kod Rudara u Zenici i zabilježili su polovičan uspjeh. Kadeti Rudara su bili bolji od vršnjaka NK Žepče i zabilježili su pobjedu rezultatom 3:1. Pogodak za NK Žepče postigao je Ivo Vidović. Juniori NK Žepča bili su bolji od domaćina i golovima Ahmeta Omerčevića i Ivana Sliškovića svladali su Rudar s 2:0.

Seniori NK Žepče su u subotu 29. kolovoza igrali 3. kolo Druge lige Federacije BiH, grupa Centar i poraženi su na gostovanju u Tešnju od TOŠK-a s 4:2. Nogometaši Žepča su relativno loše ušli u susret i u 23. minuti domaćin je vodio s 3:0 a brojne ozljede Žepčaka, dodatno su olakšale posao nogometašima TOŠK-a. U 40. minuti Josip Slišković smanjuje na 3:1 što je bio i rezultat s kojim se otišlo na odmor. U nastavku domaćin ponovno povećava vodstvo a gol za  4:1 u 50. minuti postiže Travančić, a pogodak za konačnih NK TOŠK – NK Žepče 4:2 postiže Nikola Tadić u 75. minuti susreta.