Brazil, Kolumbija, Nizozemska i Kostarika izborili četvrtfinale SP-a

Rio – Vjerovao sam u Wesleyja Sneijdera i nisam ga htio izvaditi iz igre, iako je sam tražio zamjenu, rekao je nakon šokantne pobjede nad Meksikom (2:1) u osmini finala SP-a nizozemski izbornik Louis van Gaal. Nogometaši Nizozemske plasirali su se u četvrtfinale pobijedivši u Fortalezi Meksiko 2:1, iako su do 88. minute gubili 0:1.

Nakon poraza od Nizozemske meksički izbornik Miguel Herrera okomio se na portugalskog suca Pedra Proencu. Izjednačujući gol koji smo primili iz kornera, naša je pogreška. A što reći o suđenju, i penalu u sudačkoj nadoknadi. Od prve utakmice na SP-u suci su bili protiv nas, izjavio je Miguel Herrera.

Nogometaši Kostarike plasirali su se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon što su u Recifeu boljim izvođenjem jedanaesteraca (5:3) izbacili Grčku. Nakon 90, odnosno 120 minuta igre rezultat je bio 1:1.

Kostarikanci su u dramatičnoj utakmici, u kojoj su primili pogodak u sudačkoj nadoknadi i 54 minute igrali s igračem manje, došli do najvećeg uspjeha u povijesti i plasmana među osam najboljih ekipa svijeta. Kostarika će 5. srpnja u Salvadoru igrati protiv Nizozemske.

Kolumbija se u nedjelju kasno probudila nakon burne noći u kojoj je cijela zemlja slavila pobjedu protiv Urugvaja (2:0) na Maracani i prvi plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u povijesti.

Uzgajivači kave postali uzgajivači nogometa, Heroji, Povijesni uspjeh i to bez Falcaa, samo su neki od naslova u kolumbijskom tisku, koja zaključuje da Kolumbija u Brazilu gazi protivnike i bez ponajboljega napadača svijeta ozlijeđenoga Radamela Falcaoa.

Morat ćemo biti puno bolji protiv Kolumbije, rekao je zabrinuti brazilski izbornik Luiz Felipe Scolari dan nakon što je Brazil sretno, izvođenjem jedanaesteraca, prošao Čile u osmini finala Svjetskog prvenstva.

Sada ćemo analizirati kako smo i zašto pobijedili te zašto nismo dodavali i kreirali šanse protiv Čilea. Očekujem da će nam protiv Kolumbije biti još teže, rekao je Scolari.

Priznao je da su njegovi igrači iscrpljeni te da će mu prva zadaća biti regeneracija i ulijevanje samopouzdanja igračima.

Julio Cesar nakon plasmana u četvrtfinale: Pritisak je strašan

Čak i oni najiskusniji igrači osjećaju pritisak u utakmici osmine finala SP-a, a ja u momčadi imam dosta neiskusnih. Protiv Kolumbije ćemo nastojati manje griješiti, posebno u obrani. Čile je iz naše pogreške pogodio gredu u 118. minuti, a to Kolumbiji ne smijemo dopustiti jer će oni sigurno zabiti, rekao je Scolari.

Brazil se ne može uzdati da će ga vratar odvesti do naslova prvaka, zaključio je strateg domaćina SP-a.