Uspješan nastup žepačkih kajakašica na 16. državnom prvenstvu – Mia Matijević četverostruka državna prvakinja

Devet klubova s više od 200 natjecatelja među kojima i Kajak kanu klub 550 Žepče  sudjelovalo je na 16. državnom prvenstvu u kajaku i kanuu na mirnim vodama koje je održano proteklog vikenda na Plivskom jezeru u Jajcu. Jajce je treći put zaredom bilo domaćin državnog prvenstva, jer je, i po mišljenju struke, voda Plivskog jezera idealna za kajak i kanu sport a organizator prvenstva je Kajakaški savez BiH, zajedno s Kajak kanu klubom  Jajce, uz pokroviteljstvo Općine Jajce, KKK Jajce i Kajakaškog saveza BiH. Natjecanja su se održala u muškoj i ženskoj konkurenciji, u svim starosnim skupinama od kadeta do seniora. KKK 550 Žepče je u pojedinačnoj konkurenciji osvojio ukupno 35 medalja a Mia Matijević potvrdila je prošlogodišnju dominaciju.

U dvije uzrasne kategorije u kojima je nastupila, mlađe juniorke i juniorke, Mia Matijević nije silazila s pobjedničkog postolja. Titulu državne prvakinje Mia je osvojila u kategoriji mlađih juniorki u utrci na 500 m, a u juniorskoj, starijoj uzrasnoj kategoriji, prvakinja je na 1000, 500 i 200 metara. Druga je bila u utrci na 500 metara u kategoriji mlađih juniorki. Par Mia Matijević i Ivona Vranjković u kategoriji mlađih juniorki na 500 metara zauzeo je 2. mjesto a treće su bile u utrci na 1000 metara.

Mlađe juniorke su bile uspješne i u kajaku četverosjedu  a posada koju čine Mia Matijević, Ivona Vranjković, Klara Marković i Ema Malićbegović zauzela je drugo mjesto u utrkama na 1000 i na 500 metara.

Svih 35 odličja koja su s ovogodišnjeg državnog prvenstva došla u Žepče osvojile su djevojke, od čega je Mia Matijević osvojila 9 ( 4 zlatna, 4 srebrna i 1 brončano), Ivona Vranjković 11 (9 srebrnih i 1 bončano), Franka Matijević je osvojila 6 medalja ( 5 srebro i 1 bronca), Klara Marković osvojila je 4 srebrne medalje, Ema Malićbegović i Josipa Katić osvojile su po 2 srebrne te Valentina Buljeta 1 srebrnu.

U ukupnom poretku nauspješniji je bio KKK Sava iz Gradiške, drugo mjesto zauzeo je KKK Hariz Suljić iz Brčkog, a na treće mjesto se plasirao KKK Premium iz Broda.