U finalu humanitarnog turnira „Sveti Ante 2016.“ igrat će Armani i Papratnica

U finalu humanitarnog malonogometnog turnira „Sveti Ante 2016.“ igrat će Armani i Papratnica koji su sinoć u polufinalnim ogledima bili bolji od ekipe Pax Christi, odnosno Enigme. Prva utakmica između Armania i ekipe svećenika završila je 5:3, dok je Papratnica s 1:0 svladala Caffe bar Enigmu.

Prve su na teren u 20:30 izašle ekipe Armani i Pax Christi. Zbog kiše su se utakmice ponovno igrale u sportskoj dvorani KŠC Don Bosco. Početnu inicijativu imali su svećenici i u 6. minuti Ivan Jurić uklizavanjem izbacuje loptu s gol crte. Isti igrać u 11 minuti asistira Lupiću za vodstvo Armania. Izjednačava Ivica Tomas, jedan od najboljih, ako ne i najbolji, igrača na turniru. Tomas je sinoć postigao sva tri pogotka za svoju ekipu, dok je kod Armania, uz pomenutog Lupića koji postiže i posljednji pogodak za svoju momčad, trostruki strijelac bio Mario Spajić. Prvo poluvrijeme je  zbog ozljede u ekipi Pax Christi morao propustiti Zdravko Anđić, dok je Predrag Stojčević na početku drugog poluvremena zadobio ozljedu zbog koje će najvjerojatnije morati propustiti finale. Pojedini igrači opterećeni imperativom pobjede, zaboravljajući  karakter natjecanja, igraju na rubu prekršaja, pa često i nehotično pređu tu granicu. S druge pak strane, većina sudionika koji se tek godišnje nekoliko puta nađu na nogometnom borilištu, i koji svojim nastupom žele prvenstveno podržati humanitarni smisao turnira, sklona je ozljedama pa bi oni koji su fizički superiorniji, morali imati više obzira za njih. U svakom slučaju, Armani je sinoć bila bolja ekipa, i zaslužuju finale.

Plasman u finale Papratnici je osigurao Nikola Trogrlić pogotkom u 18.minuti. Trogrlić je od vratara Zovke primio loptu ispred svog kaznenog prostora odakle prekrasnim udarcem pogađa gornji desni kut protivničkog gola. Vratar Enigme Sinanović je ovom prigodom mogao i bolje reagirati. Osim ovog pogotka, susret su nažalost obilježile ružne scene kakve se ne bi smjele viđati ni na natjecateljskom turnirima. Zbog pokušaja međusobnog koškanja i grubog starta sudac je s pravom isključio trojicu igrača.

Večeras su na rasporedu finalni meč i meč za 3. mjesto. U 19:30 je predigra u kojoj će nastupiti članovi NK Don Bosco rođeni 2007. godine. U 20:00 sati je utakmica za treće mjesto između ekipa Pax Christi i Enigma. U 20:45 je revijalna utakmica seniora NK Žepče a finale između Armaia i Papratnice počinje u 21:15 nakon čega će uslijediti dodjela priznanja i druženje sudionika.