Treći dan Humanitarnog malonogometnog veteranskog turnira “Sv. Ante” 2017 – pobjede Sokola, Enigme, Roditelja i Maxija!

Nakon što je većina sudionika Humanitarnog malonogometnog veteranskog turnira “Sv. Ante” 2017 uživala u finalu Lige Prvaka, sinoć smo svi mi imali priliku uživati u njihovim potezima. Ponovno je vrijeme bilo upitno i do zadnjeg trenutka organizatori su držali pripravnom dvoranu kao rezervnu opciju u slučaju kiše koja je cijelu večer prijetila nogometašima i publici. Ipak, na radost svih okupljenih prvi susret drugog kola grupne faze između MNK Sokol i MUP Žepče počeo je na terenu sa umjetnom travom, a i ostali su odigrani na svježem zraku dok su munje svako malo davale do znanja da je nevrijeme u blizini. Na kraju ipak nije bilo potrebe za prelaskom pod krov dvorane.

U prvom kolu grupne faze, Sokoli su bili uvjerljivi protiv Fair Playa dok su policajci dobrano namučili favoriziranu Papratnicu, no na kraju su ipak poraženi. Do samog kraja prvog poluvremena vodila se velika bitka na sredini terena u kojoj su, ipak, prednjačili Sokoli uz nekoliko rijetkih prilika MUP-a. Terensku premoć Sokoli su uspjeli pretvoriti u pogodak u 14. minuti kada je  Damir Ševo pronašao put do mreže raspoloženog Kosića na vratima MUP-a. Na samom otvaranju drugog poluvremena Ševo postiže i svoj drugi pogodak na susretu nakon čega se igra MUP-a svela na obranu vlastitih vrata. Uspješno su se branili desetak minuta nakon čega Marijan Spajić povisuje na 3:0, a samo minutu nakon Spajića, u listu strijelaca se upisuje i Marinko Jukić za 4:0 što je bio i konačan rezultat prvog sinoćnjeg susreta.

MUP Žepče 0:4 MNK Sokol Fenix

Strijelci: Damir Ševo (14, 17), Marijan Spajić (25), Marinko Jukić (26)

{gallery}zepce/20170605_turnir{/gallery}

Drugi susret večeri donio je iznenađujuće neizvjesnu utakmicu između Enigme i Universidad de Čika. Iako je favorizirana Enigma, dodatno pojačana Vinkom Perkovićem, odlično otvorila susret pogotkom Dragana Tomasa već u drugoj minuti susreta nakon sjajne akcije i asistencije Gorana Brašnića.  Čikini studenti su uspjeli uzvratiti sedam minuta kasnije nakon velike gužve u kojoj se najbolje snašao Dario Ćoruša i pogodio za 1:1. Njegov pogodak uozbiljio je i igrače Enigme, u prvom redu Gorana Brašnića koji u 12 minuti iz slobodnjaka gotovo sa polovice terena pogađa stativu. Iz nastavka iste akcije Brašnić postiže i predivan pogodak za 2:1, rezultat sa kojim se otišlo na poluvrijeme. U drugom dijelu, ponovno su konkretniji bili igrači Enigme, dok se Universidad de Čika više koncentrirao na obranu vlastitog gola. U tome su i uspijevali do 25. minute kada pogađa Bernard Adžić za 3:1, a do kraja za Enigmu pogađa i Bojan Tomas za konačnih 4:1.

Enigma 4:1 Univesidad de Čika

Strijelci: Dragan Tomas (2), Goran Brašnić (12), Bernard Adžić (25), Bojan Tomas (28), Dario Ćoruša ( 9)

Izlazak Teletabisa i ekipe MNK Don Bosco Roditelji na teren, popraćen glasnim odobravanjem publike označio je početak trećeg susreta večeri. Susret ove dvije ekipe zorno je prikazao ono što organizator naglašava od početka turnira, da je jedan od glavnih ciljeva druženje, a da je rezultat u drugom planu. Teletabisi i Roditelji odigrali su upravo takav, prijateljski meč sa mnogo razumijevanja prema protivniku i uz par pokušaja atraktivnih poteza. Prvi pogodak pao je u osmoj minuti susreta, Josipa Širića prvi je nadmudrio Andrija Ivešić i tako donio vodstvo ekipi MNK Don Bosco roditelji. Najbolju priliku Teletabisi su imali u 18 minuti susreta kada pogađaju stativu iz dosta dobre pozicije. Nakon uvodnog pogotka, mreže su mirovale veći dio susreta, sve do 25. minute kada svoj prvi pogodak na susretu postiže Dalibor Sabol. Već u sljedećoj minuti, Sabol postiže i svoj drugi pogodak postavljajući tako i konačan rezultat susreta. Nakon golijade u prvom kolu protiv HVIDRA-e, Teletabisi su u drugom kolu natjecanja po skupinama ipak ostali bez gola, no definitivno su još jednom pokupili simpatije publike opuštenim nastupom i nepretencioznom igrom.

Teletabisi 0:3 MNK Don Bosco roditelji

Strijelci: Andrija Ivešić (8), Dalibor Sabol (24) (25)

Posljednji susret večeri donio je možda i najujednačeniji nogomet kada su na teren izašle ekipe Mungo Jerry i Maxi Ožujsko. Nakon što su i jedni i drugi u prvom kolu poraženi, posljednja utakmica nedjeljne večeri bila je jako bitna za obje ekipe. Maxi Ožujsko je munjevito ušao u meč, sa dva pogotka Igora Lukesa u mreži Pere Jugovića i već u šestoj minuti bilo je 2:0. Borba na sredini terena trajala je do 17. minute u kojoj je svaka od ekipa postigla po jedan pogodak. Prvo je Mungo Jerry smanjio na 2:1 da bi već u sljedećem napadu Igor Lukes postigao i svoj treći pogodak za 3:1 prednost Maxija. Novo povećanje prednosti Maxija donosi Marinko Zrno autogolom u 25. minuti susreta. Na 4:2 smanjuje Slaviša Grozdić svojim drugim pogotkom minutu prije kraja susreta.

Maxi Ožujsko 4:2 Mungo Jerry Bistrica

Strijelci: Igor Lukes (5,6,17), Marinko Zrno (AG) (25),  Slaviša Grozdić (17, 28)

Završena je tako i treća večer turnira čije praćenje putem Radiopostaje Žepče i portala postaja.ba je omogućio Armani centar. Turnir se nastavlja večeras, a na rasporedu su 4 susreta nakon kojih će situacija u grupama biti mnogo jasnija.