RK Žepče slavio u Tešnju rezultatom 30:23

Rukometaši Žepča su u utakmici 6. kola Prve lige FBiH igrane u nedjelju u Tešnju uvjerljivo svladali Bosnu TS rezultatom 30:23. U ranijim gostovanjima u Tešnju Žepčaci su teškom mukom uspijevali domaćinu uzeti bod, no ovaj put su domaćini u potpunosti nadigrani i sasvim zasluženo sva tri boda odlaze u Žepče.

Do desete minute igra je bila ravnopravna bez značajnije rezultatske prednosti ni na jednoj strani. Predvođeni odličnim vratarima Damirom Stankovićem i Jakovom Šumićem, Žepčaci preuzimaju inicijativu i do poluvremena povećavaju prednost, te se na odmor se odlazi pri rezultatu 13:9 za Žepče.

Čvrstom igrom u obrani i maksimalnom angažiranošću u napadu u nastavku se rezultatska prednost gostiju kontinuirano povećavala. Bez imalo opuštanja Žepčaci susret privode kraju pri rezultatu 30:23 u njihovu korist.

Uz već spomenute odlične vratare Stankovića i Šumića, najzaslužniji za pobjedu RK Žepča su Alen Marković koji je postigao 10 pogodaka, zatim Slobodan Simić sa 6, Tomislav Jukić i Toni Knežević s po 3 pogotka, David Đerek i Franjo Ravnjak s po 2, te Filip Ramljak, Ante Dragičević, Ante Klarić i Sifet Hajdić s po jednim pogotkom. Doprinos pobjedi dali su i Marko Džambo i Alen Mujkanović iako se nisu upisali u strijelce.

U redovima Bosne TS najistaknutiji su bili Advan Mujanović sa 6 i Armin Isaković s 4 pogotka. Po tri su postigli Dražen Kuzmić i Dženan Okić. Mahmut Isaković, Enver Omahić i Franjo Dudak postigli su po 2 pogotka, te Zlatko Isaković 1.

Sljedećeg vikenda Žepčaci su slobodni, a potom im u 8. kolu u goste dolazi Krivaja koja je slavila u svih 6 do sada odigranih kola.