RK Žepče pobjedom otvorio novu sezonu

RK Žepče je pobjedom protiv Gradačca rezultatom 31:24 u prvom kolu Prve rukometne lige Federacije BiH, skupina Sjever, uspješno otvorio sezonu 2017/2018. U nedjelju 1. listopada u sportskoj dvorani Don Bosco u Žepču izabranici Envera Bajraktarevića i Darija Ćoruše svladali su goste iz Gradačca uvjerljivije i lakše nego se očekivalo.

{gallery}zepce/20171002_rk_zepce{/gallery}

Gosti su zahvaljujući brojnim tehničkim pogreškama i brzopletim rješenjima domaćina u napadu u otvaranju susreta ostvarili blagu rezultatsku prednost koju ne uspijevaju značajnije povećati ponajprije zahvaljujući odličnim intervencijama raspoloženog Damira Ćoruše na vratima Žepča. U 10. minuti Toni Knežević poravnava rezultat na 4:4, a dvije minute kasnije Stjepan Keškić dovodi Žepčake u prednost koju su do kraja prvog poluvremena kontinuirano povećavali. Na odmor se odlazi pri rezultatu 18:12 i s dva isključenja Tomislava Jukića koji je diktirao tempo igre u obrani domaćina.  Tijekom drugog poluvremena golobradi žepački rukometaši su manirom iskusnih igrača rutinirano održavali rezultatsku prednost pa su priliku da zaigraju dobili i igrači koji do tada uglavnom nisu ulazili u igru. Najraspoloženiji u redovima RK Žepče, uz vratara Damira Ćorušu, bili su Ante Dragičević koji je sa 7 postignutih zgoditaka bio najefikasniji u domaćem sastavu, zatim Tomislav Jukić sa 6 i Stjepan Keškić s 5, a slijede ih Emir Bajraktarević s 4, Stjepan Malbašić, Toni Knezović i Marimko Zovko s po 2 pogotka, i Alen Marković s 1 postignutim golom.  Uz njih, za RK Žepče su još nastupili: Damir Stanković, Ivan Babić, David Đerek, Marko Dragičević, Krunoslav Jorgić, Marko Kresić i Marin Šimić.

U gostujućoj ekipi najefikasniji je bio Edin Zrnić koji se u strijelce upisao 9 puta. Uz njega treba istaknuti i Armina Kahvedžića koji je postigao 6 golova, a u listu strijelaca su se još upisali Nermin Čaušević i Kenan Hasanbašić s 3 pogotka,  Nermin Isić s 2 i Malik Okanović s 1 pogotkom. Trener Gradačca Dado Doborac, koji je na momente s pretemperamentno vodio svoju momčad, na raspolaganju je još imao Dinu Hećimovića, Boloban Hamida, Samira Bajramovića, Irfana Islamoviča, Nahihda KlopićaRefika Mijanovića, Asmira Hadžiomerovića i Halila Udvinčića.

Pred oko stotinjak gledatelja u dvorani KŠC-a u Žepču, pravdu su bez većih poteškoća dijelili suci Amir Mulabdić i Dino Mutrezanović. Delegat susreta bio je Adnan Muhtarević.