Prvi dan Veteranskog turnira „Sv. Ante“ Žepče 2017 – golijada, preokret, rutinska pobjeda i igra za Gileta

Svetom misom za sve poginule branitelje počeo je VII po redu Humanitarni veteranski turnir u malom nogometu „Sv. Ante“ 2017. Nakon mise prešlo se na teren sa umjetnom travom na kojemu je don Danijel Vidović i službeno proglasio turnir otvorenim.

U svom obraćanju, istaknuo je važnost druženja, sportskog nadmetanja i obiteljske atmosfere u kojoj organizatori žele da turnir prođe. Također, zahvalio se svim braniteljima koji su svoj život dali za obranu Žepča, te istaknuo dvojicu sudionika turnira koji više nisu s nama, Iliju Jozinovića – Gileta i Stipu Barbarića – Šiša. Za sve njih održana je i minuta šutnje.

{gallery}zepce/20170602_turnir{/gallery}

Nakon službenog dijela, uslijedile su utakmice, a prvi na redu bio je veliki sudar ekipa HVIDRA-e i Teletabisa koji su demonstrirali upravo ono što organizator naglašava, a to je da je cilj ovoga turnira druženje i nogomet koji nije važniji od prijateljstva. Počelo je savršeno za Ivana Međugorca koji je već u drugoj minuti postigao svoj prvi pogodak nakon što je u munjevitoj kontri pretrčao 15-ak metara i preciznim udarcem sa desne strane svladao nemoćnog Kigena na vratima Teletabisa. Međugorac, kapiten HVIDRA-e, poznatiji po svom nadimku Krates, postigao je još 2 pogotka i već nakon prvog susreta istaknuo kandidaturu za titulu najboljeg strijelca. Golovi su se nizali i na jednoj i na drugoj strani i velike su šanse da u skupini A već gledamo najboljeg strijelca turnira. Teletabisi, prema vlastitom priznanju, od prošlog turnira nisu pipnuli nogometnu loptu, a ipak su, oslanjajući se na lucidnost i brze prodore Alojza Tadića uspjeli postići čak 5 pogodaka. Na kraju je ipak HVIDRA uspjela postići više pogodaka, čak 8 i upisati svoje prve bodove na ovodišnjem izdanju turnira. Na samom početku smo vidjeli i 2 hattricka, osim Kratesa, tri pogotka je postigao i Damir Mandura dok su kod Teletabisa po 2 postigli Alojz Tadić i Dragan Bagić.

HVIDRA  8 – 5 Teletabisi

Strijelci –  Ivan Međugorac (3) Damir Mandura (3) Ilija Tubak, Josip Katić /  Alojz Tadić (2) Dragan Bagić (2) Andrija Tadić (2)

Nakon dobrog humora koji su prikazale ekipe iz prve utakmice, na terenu smo vidjeli potpuno drugačiju sliku u drugom susretu. Ekipe Maxi Ožujsko i Josip Blek Jopa Bojna Andrija Tadić odrigrale su pravu natjecateljsku utakmicu sa dosta tvrdim obranama, konstantnim taktiziranjem i čekanjem protivničke greške. Prvu grešku protivnika dočekao je Dario Širić koji je na asistenciju Željka Pejića doveo Maxi Ožujsko u prednost tek u drugom poluvremenu (17.m.). Kada je Željko Pejić 5 minuta kasnije pogodio za 2:0, činilo se da će Maxi rutinski privesti utakmicu kraju i upisati svoje prve bodove, no onda Zoran Jukić sa pozicije organizatora igre i defanzive odlazi u protivnički kazneni prostor što se pokazalo kao najbolji taktički potez koji smo vidjeli na prvom danu turnira. Prvi pogodak za smanjenje na 2:1 postigao je već u 24. minuti, zatim nastavio svoje teroriziranje gola Ivana Đuzela u 25., da bi 42 sekunde prije kraja i treći put bio precizan za veliki preokret i pobjedu Josip Blek Jopa Bojna Andrija Tadić od 3:2.

Maxi Ožujsko 2 – 3 Josip Blek-Jopa Bojna Andrija Tadić

Strijelci: Dario Širić, Željko Pejić / Zoran Jukić (3)

Treći susret večeri bio je dvoboj između MNK Sokol Fenix i ekipe Fair Play. Već u petoj minuti, Sokoli su pokazali da su jedna od ekipa na koje i ove godine treba računati kada je Dario Zovko postigao njihov prvi pogodak na turniru. Za povećanje vodstva precizan je bio Damir Ševo pet minuta kasnije. Utakmicu je u neizvjesne vode vratio Anto Miličević kada je u 18 minuti postigao pogodak za Fair Play. Gotovo cijelo drugo poluvrijeme Fair Play je koristio golmana kao šestog igrača i to su radili vrlo oprezno i dosta dobro jer im se niti jednom nije dogodila situacija u kojoj bi njihovi protivnici zbog izgubljene lopte mogli postići lagani pogodak. Ipak, neizvjesnost je u 29. minuti riješio Damjan Šupuković pogotkom kojim je postavio i konačni rezultat susreta.

MNK Sokol Fenix 3 – 1 Fair Play

Dario Zovko, Damir Ševo, Damjan Šupuković / Anto Miličević

Posljednji susret večeri bio je dvoboj Enigme i Lovnice. Prvih deset minuta susreta proteklo je u međusobnom naguravanju na sredini terena i uz tek poneku polupriliku sa obje strane. Prvi pogodak za Enigmu postiže Bojan Tomas u 11. minuti nakon čega Enigma pravi konstantni pritisak na gol Lovnice na kojemu je i ove godine neuništivi Stipo Tadić – Pipo. Ipak, kada je u 20. minuti Bernard Tadić uputio strašno jak i precizan udarac uz samu lijevu vratnicu, niti Pipo nije mogao učiniti ništa i na semaforu je stajalo 2:0 za Enigmu. Treći pogodak za Enigmu postigao je Goran Brašnić u 24. minuti na asistenciju Dragana Tomasa. Najljepši pogodak prvog dana turnia bio je ujedno i zadnji, kada je Josip Tadić iz slobodnjaka preciznim udarcem smanjio na 3:1 što je bio i konačan rezultat posljednjeg susreta prvog dana turnira.

Lovnica 1 – 3 Enigma

Josip Tadić / Bojan Tomas, Bernard Adžić, Goran Brašnić

Bitno je naglasiti i odličnu formu onih najmlađih koji su, svaki puta kada bi njihovi očevi tražili time-out, otišli na poluvrijeme ili stanku između utakmica, preuzimali lopte i teren i svojom razdraganošću uveseljavali oko 300 ljudi koji su utakmice pratili sa tribina, a Armani centar Žepče sponzor je praćenja turnira na našem portalu i u eteru Radiopostaje žepče i brine se da sve ove informacije stignu do vas.