Podjela bodova u Žepču: RK Žepče – RK Gradačac 38:38

„Odbrana počinje našim bacanjem (šutom) ili izgubljenom loptom. Igrač obranom pokazuje svoju osobnost na najbolji mogući način. Stoga, ne može se pričati o dobrom timu i dobroj utakmici bez dobre odbrane“, riječi su jednog od najvećih živućih rukometnih stručnjaka, hrvatskog izbornika Line Červara. A kada se na utakmici postigne ukupno 76 pogodaka jasno je da su obrane u obje momčadi u potpunosti zakazale.

Susret 21. kola 1. rukometne lige Federacije BiH, skupina sjever, igran u Žepču u subotu 6. svibnja 2017. godine u 19:00 sati između istoimenog domaćina i gostiju iz Gradačca, završio je bez pobjednika rezultatom 38: 38, čime bi prema prikazanom, objektivno, trebale biti zadovoljne obje momčadi. Gosti su u utakmicu ušli s više želje za pobjedom nego domaćini što je rezultiralo minimalnom prednošću sve do 15. minute kada domaćini prvi put poravnavaju te pogotkom Stjepana Jozinovića za 11:10 prelaze u vodstvo koje su uglavnom uspijevali zadržati tijekom ostatka poluvremena. Pljuštali su pogoci na obje strane i igralo se gol za gol. U 28. minuti gosti poravnavaju, potom domaćini postižu svoj 21. pogodak i nakon što ne uspijevaju realizirati sedmerac, na odmor se odlazi pri rezultatu 21:20 za RK Žepče.

Drugo poluvrijeme su nešto bolje otvorili domaćini, prvenstveno zahvaljujući najboljem strijelcu i pojedinci meča  Benjaminu Šahinoviću (14 pogodaka) i Stjepanu Jozinoviću, dok je Keškić koji je u prvom poluvremenu odlično kreirao igru ali i zabijao pogotke, malo posustao. Prvo su domaćini otišli na dva gola prednosti (23:21) da bi gosti u 41. minuti tu prednost okrenuli na svoju stranu (25:27). Stjepan Jozinović postiže pogodak za poravnanje 30:30 u 45. minuti i do kraja je uslijedila već viđena igra gol za gol, u kojoj su gosti vodili a domaćini poravnavali rezultat. U 58. minuti pri rezultatu 37:38 u korist RK Gradačac uslijedila su uzbuđenja koja su malobrojnu publiku u dvorani KŠC Don Bosco podigla na noge. Malo je nedostajalo da se Stjepan Keškić od jednog od najboljih u redovima Žepča pretvori u tragičara, no da to ne bude tako pobrinut će se na kraju Šahinović.

Minutu i pol do kraja domaćini imaju napad za poravnanje, međutim Keškić krivo dodaje svom imenjaku Malbašiću i lopta završava izvan terena. I gosti potom gube loptu u napadu i nešto manje od minute do kraja domaćini ponovno imaju priliku za osvajanje boda. Ovaj put lopta je Keškiću iskliznula iz ruku i završila ponovno izvan granica igrališta. Gosti do kraja ne uspijevaju sačuvati posjed lopte pa su bili primorani pet sekundi prije kraja susreta na crti od šest metara faulirati Tomislava Jukića i suci sviraju sedmerac. Pogotkom sa sedam metara nakon isteka 60. minute točku na „I“ svoje odlične partije stavlja Benjamin Šahinović svojim 14 zgoditkom za konačnih RK Žepče – RK Gradačac 38:38.

U redovima RK Žepča uz Šahinovića pogotke su još postigli Stjepan Jozinović 9, Stjepan Keškić 6, Emir Bajraktarević i Darko Matijević 3, Tomislav Jukić, Stjepan Malbašić i Ante Dragičević 1.  Uz njih, za domaćine su još nastupili: Alen Marković, Krunoslav Jorgić, Ivan Babić, Marin Šimić, Marko Dragičević, Jozo Zovko i Damir Stanković. Treneri: Enver Bajraktarević i Josip Klarić.

Za RK Gradačac su nastupali: Halil Šahdanović i Edin Zrnić po 11 pogodaka, Jasmin Hrnjić i Armin Kahvedžić po 6, Kenan Hasanbašić 3, Halil Udovinčić 1, Eldar Ćosić, Hamid Boloban, Maid Kavazović, Irfan Islamović, Adi Mehmedčehajić, Dino Hećimović. Treneri: Dado Doborac i Jasmin Kukuruzović.

Pravdu su bez značajnijih poteškoća i pogrešaka dijelili suci Emir Drugović i Emir Konjičanin a delegat susreta bio je Nermin Šaković.

Više nego obrane koje smo uvjetno rečeno prozvali na samom početku članka, na ovom susretu zakazala je publika koja je mogla biti prevaga na strani domaćina. Susret je pratilo tek stotinjak gledatelja a ovi mladići sigurno zavrijeđuju puno više.