Pobjedom nad Krivajom 2 RK Žepče sezonu završava na 4. mjestu

U utakmici posljednjeg ovosezonskog, 22. kola Prve rukometne lige Federacije BiH skupina Sjever odigranoj u četvrtak 11. svibnja 2017. u gradskoj sportskoj dvorani u Zavidovićima između ekipe KR Krivaja 2 i RK Žepče više uspjeha imala je gostujuća ekipa. U rezultatski do zadnjeg sudačkog zvižduka neizvjesnom susretu Žepčaci su slavili rezultatom 28:29, iako su domaćini na kraju prvog poluvremena imali gol prednosti (17:16).

Za nova tri boda RK Žepče najzaslužniji su vratar Jozo Zovko koji se naročito istaknuo u drugom poluvremenu kada je imao 7 od ukupno 10 obrana i Banjamin Šahinović s 10 postignutih zgoditaka. Odličnom igrom u obrani uz Davida Đereka, naročito se istaknuo Emir Bajraktarević koji je uz Šahinovića s 5 pogodaka bio najefikasniji u redovima Žepča, te Tomislav Jukić s 4 pogotka, koji svojim ulaskom u igru unosi dodatnu čvrstinu u obrani. Standardno dobro odigrao je Stjepan Jozinović, postigavši 4 pogotka. Stjepan Keškić na poziciji srednjeg beka postigao je 3 pogotka, mada je u drugom poluvremenu bio daleko ispod svoje uobičajene razine. Krila su u redovima Žepča prikazala polovičnu efikasnost. Dok je Darko Matijević na lijevom krilu odigrao odlično svih 60 minuta, bez i jednog predaha, uz nekoliko vrhunskih asistencija, dobru igru u obrani, postigavši  3 pogotka, na drugom krilu Stjepan Malbašić i u drugom poluvremenu Ante Dragičević nisu briljirali i nisu uspijevali zatresti mrežu domaćina.  Ivan Babić i Damir Stanković na vrata Žepča su ulazili kako bi pokušali obraniti udarce sa 7 metara ali bez uspjeha, a Alen Marković, Marin Šimić, Marinko Zovko i Ivan Babić nisu ulazili u igru.

Ne bi bilo ni malo nezasluženo da su bodovi na kraju pripali Krivaji jer su domaćini također odigrali odlično. Možda razlog za poraz leži u samo 4 postignuta pogotka inače odličnog Edina Klisa, pa razigrani trojac Adin Faljić, 7 pogodaka, Adin Karanović, također 7, i Amel Džamkić s 5 pogodaka nije mogao dovesti Krivaju do trijumfa. U strijelce su se još upisali Mirza Mehinagić s 3 i Kenan Begić s 2. Vratari Ali Muhamed Omerović i Imran Karajbić su se uklopili u prosječnost ostatka Krivajine ekipe koju su još sačinjavali Anes Mešić, Marco Džonlić, Safet Imamović, Anis Mehić i Dino Marušić.

S klupe je domaćine predvodio trener Haris Galijašević dok su na klupi RK Žepča bili treneri Enver Bajraktarević i Josip Klarić. Sudački dvojac Emir Mehić i Edin Šahinović je ponekad donosio zbunjujuće odluke a delegat susreta bio je Fuad Lipa.

Ovom pobjedom Žepčaci su pretekli Sanu 7 koja je u ovom kolu slobodna i s 29 bodova sezonu završavaju na odličnom 4. mjestu iza Kaknja, Gračanice i Slobode solane čiji konačni poredak će se saznati ovog vikenda kada su na rasporedu preostali susreti 22. kola. Nitko od ekipa koje gledaju u leđa Žepčacima ne mogu ugroziti njihovu 4. poziciju na ljestvici, a uzme li se u obzir da naši rukometaši po prosjeku godina mogu nastupati i u juniorskoj kategoriji, četvrta pozicija na ljestvici dobiva još veću vrijednost.