Perišić donio Borussiji bod protiv Arsenala

Zagreb – Ivan Perišić imao je debi iz snova u Ligi prvaka. Hrvatski reprezentativac u igru je ušao u 69. minuti dvoboja njegove Borussije protiv Arsenala u prvom kolu elitnog natjecanja. Bilo je to u trenutku kada su »topnici« na Westfahlenstadionu imali prednost koju im je u 42. minuti priskrbio Robin van Persie. Vodio je Arsenal i do 88. minute, a onda je Perišić izjednačio za 1-1 upisavši prvi pogodak u elitnom natjecanju i osiguravši dortmundskom sastavu prvi bod u prvom nastupu u Ligi prvaka nakon 2002. godine.

Rezultati 1. kola, skupina E: Chelsea – Bayer Leverkusen 2-0, Genk – Valencia 0-0; skupina F: Olympiacos – Marseille 0-1, Borussia Dortmund – Arsenal 1-1; skupina G: Porto – Šahtar 2-1, APOEL – Zenit 2-1; skupina H: Barcelona – Milan 2-2, Viktoria Plzen – BATE Borisov 1-1

U derbiju kola, pak, Milan je izdržao, u dvorištu aktualnog prvaka Europe Barcelone. »Rossoneri« su izvukli bod koji je za Talijane poput pobjede. Bez »udarne igle«, Zlatana Ibrahimovića, milanski je sastav odigrao 2-2 na Camp Nou. Talijani su protiv »blaugrane« iskusili različita raspoloženja, od početne euforije koju je stvorilo rano vodstvo Milana, nakon što je Pato već u prvoj minuti pobjegao Barcinoj obrani, pa preko šoka, nakon preokreta domaćina, pa sve do zadovoljstva nakon što je Thiago Silva u sučevom vremenu izjednačio za konačnih 2-2. Barcelona je bila bolja momčad, imali su Katalonci više prilika, uostalom i vodili su nakon golova Pedra i Davida Ville, međutim, Milan se na kraju ima pravo veseliti zbog velikog boda u derbiju kola. U istoj skupini autsajderi Viktoria Plzen i BATE Borisov također su podijelili bodove, bilo je 1-1.

Chelsea je, kako to i dolikuje favoritima, pobjedom krenuo u nadmetanje. »Bluesi« su sezonu započeli protiv Bayera iz Leverkusena i izborili pobjedu zahvaljujući golovima . U istoj skupini Genk i Valencia odigrali su bez golova.

Pobjednik Europske lige Porto ugostio je Šahtar naših Eduarda da Silve i Darija Srne i slavio je 2-1. Oba hrvatska igrača igrala su za »rudare«, koji su se ovom prilikom iskazali u dobivanju crvenih kartona. Naime, čak dvojica Ukrajinaca sudac je prije isteka vremena poslao put svlačionice, Rakickija izravno još u 40. minuti, a Čigrinskog zbog drugog žutog kartona deset minuta prije kraja dvoboja.

Prvo veće iznenađenje priredili su nogometaši APOEL-a, koji su u Nikoziji svladali ruski Zenit s 2-1.