Pax Christi – Armani i Enigma – Papratnica vačeras igraju u polufinalu turnira „Sveti Ante 2016.“

Na humanitarnom malonogometnom turniru u Žepču „Sveti Ante 2016.“ u četvrtak 9. lipnja 2016. godine odigrane su četvrtfinalne utakmice. Kiša je sudionike i gledatelje u posljednji tren pred početak natjecanja u 20 sati premjestila s umjetne trave u sportsku dvoranu. Prolazak u polufinale izborile su ekipe Pax Christi, Caffe bar Enigma, Papratnica, i Armani.

Pax Christi je rezultatom 3:2 svladao Ljubnu, Enigma Fortunu s 2:0, Papratnica je uvjeljivo slavila protiv ekipe iz Viništa Josip Blek Jopa sa 6:1, a Armani je s tri gola Ivana Jurića Bote eliminirao MNK Sokol rezultatom 3:1.

{gallery}zepce/20160610_turnir{/gallery}

Ljubna je ekipi svećenika pružila neočekivano jak otpor i bila je nadomak iznenađenja. Poveli su u 3. minuti susreta pogotkom Ivana Ramljaka. Izjednačuje 3 minuta kasnije Zdravko Anđić, koji je tijekom cijelog susreta bio najveća prijetnja pred vratima Ljubne. Nije dugo trebalo ekipi Ljubne da ponovo zatrese mrežu Šimunovića. U 7. minuti korner izvodi Pero Jukić, a vratar svećeničke ekipe, nespretnom intervencijom ubacuje loptu u vlastitu mrežu. Uzvraćaju  svećenici minutu kasnije, nakon kornera, i poravnavaju na 2:2. Strijelac je je ovaj put Vladimir Pranjić. Ovaj rezultat se zadržao do pred sam kraj utakmice, kada je ponovo strijelac Zdravko Anđić. Do kraja je bilo još nekoliko prilika na obje strane, ali su mreže mirovale. Ekipa Ljubne je poražena rezultatom 3:2, ali s potpunim pravom, uzdignute glave napuštaju turnir.

Rano vodstvo Enigme protiv Fortune u velikoj mjeri je usmjerilo događanja tijekom cijelog meča ove dvije ekipe. Enigma je kontinuirano pritiskala nastojeći povećati vodstvo i osigurati prolaz u poluzavršnicu, dok je Fortuna svoje prilike uglavnom imala iz kontranapada. Igrači Fortune su u nekoliko navrata imali sasvim izgledne prilike za poravnanje, naročito u prvom poluvremenu, ali im je nedostajalo koncentracije u realizaciji. Pred kraj susreta Enigma povećava vodstvo na 2:0 čime je pitanje pobjednika bilo riješeno. Tijekom cijelog susreta igralo se prilično čvrsto, pa je nekoliko igrača zadobilo ozljede od čega je jedan završio u KB Zenica. Razlog tome možda leži u nespretnoj kombinaciji veterana i igrača s jedva napunjenih 30 godina, humanitaraca i nedokazanih nogometaša. Na sreću, sve se dobro završilo, igrač je nakon liječničke intervencije vraćen kući.

Papratnica je uvjerljivom igrom i rezultatom svladala ekipu Josip Blek Jopa koja se na kraju morala zadovoljiti počasnim pogotkom. Pogotkom Marinka Zovke u prvoj minuti Papraćani su zagospodarili terenom i postupno su povećavali vodstvo golovima Kosića, Ivešića i Trogrlića. Na 4:1 neobranjivom šutom smanjuje Zoran Jukić, no uzvraća Kosić svojim drugim pogotkom. Ni zamjena vratara nije pomogla Viništanima. Najljepši pogodak na utakmici, a možda i turniru, gol je Trogrlića za 6:1, koji nakon što je s loptom  pretrčao cijeli teren, s desnog krila neobranjivo pogađa suprotne rašlje. Bilo je još prilika do kraja, na obje strane, ali bez promjene rezultata. Iako je rezultat od početka meča bio izvjestan, Viništani se nisu predavali. Uglavnom su bivali neprecizni u završnici, a sve udarce koji su išli u okvir vrata, bez problema je zaustavljao iskusni Zovko.

Junak treće utakmice bio je Ivan Jurić Bota koji je s tri neobranjiva pogotka osigurao Armaniu polufinale. Imali su i Sokoli šta pokazati, pa tako Šupuković nakon što je fauliran na sedam metara od protivničkog gola, pri vodstvu Armania 1:0,  iz slobodnog udarca neobranjivo pogađa gornji desni kut za poravnanje rezultata. I vratar NMK Sokol Klarić je imao nekoliko odličnih intervencija od koji izdvajamo onu u 21. minuti kada istrčavanjem izvan vratarskog prostora spašava vlastiti gol.

Današnjim rasporedom predviđeno je da prvu revijalnu utakmicu koja počinje u 19:30 sati odigraju djevojčice iz NK Don Bosco rođene 2008. godine i mlađe. U prvom polufinalu koje počinje u 20:30 snage će odmjeriti Pax Christi i Armani. Drugi polufinalni susret, između Caffe Enigme i Papratnice počinje u 22:00 sata. Polufinalne i utakmice ka konačni poredak na turniru igrat će se 20 minuta po poluvremenu.