Papratnica pobjednik humanitarnog malonogometnog turnira „Sveti Ante 2016.“

Humanitarni malonogometni turnir koji se povodom blagdana svetog Ante, zaštitnika župe Žepče, a u čast sjećanja na u ratu poginule branitelje HVO-a, šestu godinu zaredom održava u Katoličkom školskom centru Don Bosco u Žepču, završen je u subotu 11. lipnja 2016. iza 22 sata trijumfom Papratnice.

{gallery}zepce/20160612_turnir{/gallery}

Ekipi Papratnice, osim titule osvajača turnira izborene pobjedom nad Armanijem rezultatom 3:1 pripale su i nagrade, također zasluženo, za najbolji potez turnira, Marinko Zovko za gol u 35. sekundi  u četvrtfinalu protiv ekipe Josip Blek Jopa, za najboljeg igrača turnira, Nikola Trogrlić, za najboljeg strijelca, Karlo Kosić, i najboljeg vratara, Mato Zovko. U borbi za 3. mjesto Enigma je bila uspješnija od ozljedama oslabljene ekipe Pax Christi i također je zasluženo slavila rezultatom 3:1. Poražene ekipe, Pax Christi i Armani, su za nijansu bile lošije od protivnika i obje utakmice su bile odlične za gledanje. U srazu Enigme i svećeničke ekipe, Pax Christi, više spretnosti i sreće imali su izabranici Ilije Jozinovića Gileta, i u utakmici s dovoljno nogometnog žara, ali bez grubih startova, nadigravši protivnike, zauzeli su treće mjesto.

U finalnom meču Papratnica i Armani pokazali su odličnu igru, dostojnu finala. Obje momčadi su igrale fer i korektno, ali borbeno. Trogrlić dovodi Papratnicu u vodstvo već u 4. minuti, a unatoč pritisku Armania, Kosić, najbolji strijelac turnira, u 7. minuti pogađa za vodstvo Papratnice od 2:0. Do kraja poluvremena su se izmjenjivale prilike pred obojim vratima, a u posljednjim trenutcima prvog dijela, Kosić pravi prekršaj u svom petercu i Armani dobiva priliku smanjiti vodstvo iz penala. Odgovornost preuzima Barešić, ali iskusni Zovko zaustavlja njegov udarac pa semafor miruje. Još je u zadnjim sekundama Jurić uspio pogoditi vratnicu Zovkinog gola, i na odmor se odlazi s dva gola prednosti Papratnice.

I nastavak susreta ponudio je odličnu igru uz prilike na obje strane ali su mreže mirovale sve do 30. minute kada loptu ubačenu iz auta, Dragan Lupić iz neposredne blizine posprema u mrežu Papratnice za 2:1. Minutu je trebalo čekati za nova uzbuđenja. Ovaj put su akteri Igor Spajić i Nevenko Klarić koji su odličnim dodavanjima izigrali obranu Armania i Klarić postiže treći pogodak za Papratnicu. Papratnica – Armani 3:1. Bio je to ujedno i konačni rezultat meča, ispostavit će se kasnije. Igrači Armania su dodatno pritiskali ka golu Zovke, igrajući s vratarom u terenu. Igrač – vratar Ivan Jurić se istaknuo i u toj ulozi u 38. minuti, kada glavom uspijeva zaustaviti udarac Ivešića upućen u okvir gola.

Karlo Kosić se pogotkom u finalu odvojio do pratitelja na listi strijelaca, Maria Spajića i Nikole Trogrlića, te je s 8 postignutih golova postao najbolji strijelac turnira. Najstariji igrač turnira dolazi iz ekipe Fortuna, Ivica Jozić, najsimpatičniji je Alojz Tadić iz Teletabisa, koji su ujedno i osvajači odličja za fair play.

U programu Radiopostaje Žepče u ponedjeljak od 9:00 sati poslušajte izjave i dojmove sudionika ovogodišnje humanitarno sportske manifestacije.