Odlični nastupi Stjepana Jozinovića na Europskom rukometnom prvenstvu za juniore

Juniorska rukometna reprezentacija BiH na Europskom prvenstvu B divizije koje se održava u Gruziji od 15. do 22. kolovoza ove godine, nije uspjela izboriti plasman u prvu jakosnu skupinu, odnosno diviziju A. Šansu da se bori  za prvo mjesto, koje izravno vodi u diviziju A, izabranici Zdenka Grbavca propustili su u polufinalu pretrpjevši poraz od Bjelorusije, tek nakon izvođenja sedmeraca.

Rezultat je nakon 60 minuta igre bio 31:31, zahvaljujući ponajprije Stjepanu Jozinoviću (RK Žepče) koji sa zvukom svirene postiže svoj 4 pogodak za poravnanje rezultata (31:31) čime otvara mogućnost našoj reprezentaciji da finale izbori sedmercima. No spretniji i sretniji u izvođenju sedmeraca bili su reprezentativci Bjelorusije koji će plasman u diviziju A pokušati izboriti u finalu protiv Rumunjske.

Nastup na Europskom prvenstvu reprezentacija BiH završila je pobjedom nad Crnom Gorom u borbi za 3. mjesto rezultatom 48:33. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već u prvom poluvremenu koje je završilo rezultatom 26:16 u našu korist. Jedini Žepčak u redovima reprezentacije Stjepan Jozinović dobrim partijama je u potpunosti opravdao povjerenje selektora Zdenka Grbavca. Nakon debitiranja u redovima juniorske reprezentacije, Jozinović će karijeru nastaviti u RK Izviđač iz Ljubuškog.