Odigrano treće kolo rukometne Prve lige Federcije

U subotu, 8. listopada 2016. godine u okviru Prve lige Federacije , odigran je suret između RK Žepče i RK Kakanj gdje su slavili domaćini rezultatom 39:22.

U ovoj sezoni rukometaši Kaknja igraju izvrsno a veliku podršku imali su i od svojih navijača. Ekipu Kaknaj predvodili su Sabljaković te Purić protiv kojih Žepčaci nisu imali šanse što se vidjelo već nakon prvih 30 minuta kad se na odmor otišlo sa 6 golova razlike (20:14) za domaćine.

U drugom poluvremenu većina glavnih igrača Kaknja se odmarala ali to nije puno pomoglo izabranicima trenera Bajraktarevića te je na kraju konačni rezultat bio 39:22 za domaću ekipu.

Admir Purić je bio najbolji igrač susreta sa postignutih 10 golova, šest pogodaka postigao je Bjelopoljak a po četiri Sabljaković i Đuhera. U timu RK Žepče najbolji je bio Barbarić sa šest pogodaka te Mrkonjić sa zgoditkom manje. Čutura i Čehajić, vratari RK Kaknj, ubilježili su oba po osam obrana.

A proteklog vikenda započela je i Omladinska rukometna liga ZDK i Tuzlanskog kantona. Otvaranje je bilo u Živinicama gdje su nastupili žepački rukometaši. Naša najstarija selekcija 2000+ godište je upisala siguran trijumf dok su 2002+ i 2004+ godište izgubili svoje susrete.

Na kraju je dojam popravila naša najmlađa ekipa pobjedivši svoje vršnjake.