Odigrani prvi susreti 5. izdanja Božićnog malonogometnog turnira u Žepču

S nekoliko pozdravnih riječi i željama svim sudionicima i publici za lijepo druženje tijekom održavanja turnira, molbom igračima da ne zaborave da se nalaze u „Don Boscovoj kući“ i da se ponašaju dostojanstveno, poštujući drugoga te da se suzdrže od svakog nesportskog ponašanja i psovki, turnir je proglasio otvorenim don Milan Ivančević, ravnatelj Katoličkog školskog centra u Žepču.

{gallery}zepce/20171209_turnir1{/gallery}

Čast da prve nastupe na ovogodišnjem izdanju Božićnog malonogometnog turnira pripala je ekipama Auto škole Emiko Željezno Polje i Gornje Ozimice. U susretu koji je pred prilično praznom dvoranom počeo u 17:30 više umijeća pokazala je Auto škola Emiko Željezno Polje. Već u 4. minuti Bekir Okanović dovodi AŠ Emiko ŽP u vodstvo. Izglednu priliku za poravnanje ima dvije minute kasnije Osman Brčić  ali promjene rezultata nema. Do odlaska na odmor izmjenjivale su se prilike na obe strane. Promjene rezultata nema sve do pred kraj drugog poluvremena kada nakon što vratar – igrač Gornje Ozimice nije prenio loptu u protivničko polje u za to predviđenom vremenu, na 2:0 povećava Ermin Zvekić. Bio je to i konačni rezultat ovog susreta koji je odigran u duhu želja koje je na otvaranju uputio ravnatelj Centra.

Auto škola Emiko – Gornja Ozimica 2:0

U susretu koji je uslijedio, između Kumova i SD Raketa također nije bilo rezultatske neizvjesnosti. Ekipa Kumova sastavljena od igrača s podosta turnirskog iskustva nije mogla ravnopravno parirati Raketi. Mrežu Kumova u prvoj minuti susreta načeo je Marko Jozinović koji se i u 3. minuti našao u izglednoj prilici za postizanje pogotka. Priliku za poravnanje Kumovi propuštaju u 10. minuti da bi u 12. dva puta vadili loptu iz svoje mreže. Drugi gol za SD Raketu postiže Nikola Matijević a na 3:0 povećava Slaven Perković. Ovim rezultatom se otišlo na odmor a u nastavku se sve više igralo pred vratima Kumova. U završnici susreta Raketa nastavlja s pritiskom rezultat čega je novi pogodak. Nakon gužve pred vratima Đuzela, lopta se odbija od Slaviše Grozdića i završava u mreži za konačni rezultat susreta.

Kumovi – SD Raketa  0:4.

Utakmica između Udruge pedagoga tjelesne i zdravstvene kulture Žepče i Policijske uprave Žepče donijela je poprilično nervoznu igru s nekoliko nepotrebno oštrih startova. Nošeni prošlogodišnjim uspjehom Pedagozi su od početka krenuli ambiciozno i već u 4. minuti Goran Jurić ih dovodi u vodstvo. Dobar udarac Šimića u 10. minuti brani vratar Pedagoga Pero Zekić da bi uslijedila izgledna šansa na drugoj strani. Prvo vratnicu pogađa Mahmed Krehmić, lopta se odbija do Vlade Lučića koji odličnim udarcem svladava vratara ali Ivan Zovko tijelom uspijeva zaustaviti udarac i sačuvati mrežu. Lučić je uspješan u 13. minuti i postiže pogodak za 2:0. Gol za 3:0 postignut je u 19. minuti nakon tehničke pogreške vratara policije a djelo je Gorana Jurića. Ivan Šimić u 19. minuti smanjuje na 3:1 a Mario Jozinović u 26. na 3:2. Nastavak susreta donosi nepotrebnu nervozu pa tako bilježimo nekoliko oštrijih startova što će iskusna ekipa UPTZK kapitalizirati pogotkom iz kaznenog udarca nakon 6. akumuliranog prekršaja. Za konačni rezultat 4:2 precizan je Vlado Lučić.

UPTZK – PU Žepče 4:2

Župa Žepče u tvrdoj i na momente nervoznoj utakmici svladala je Greiner rezultatom 2:0. Župa je povela u 10. minuti pogotkom Ivana Markanovića. Izmjenjivale su se prilike na obje strane. U 16. minuti Željko Perković iz obećavajuće prilike loše šutira a na drugoj strani uzvraća Marijan Galić. Isti igrač odlično šutira u 17. minuti ali za malo je neprecizan. U 20. minuti Željko Perković  povećava na 2:0 nakon lijepe kombinacije s Josipom Sliškovićem. Do kraja susreta publika, koja se do tada u priličnom broju okupila u dvorani,  vidjela je još prilike Nikole Tadića za Župu i Galića na drugoj strani.

Župa Žepče – Greiner 2:0

U posljednjoj utakmici večeri momčad Orfanele Bušići uvjerljivo je svladala Golubinju rezultatom 5:0. Mlada ekipa Golubinje, koja očito ima potencijal ali im itekako nedostaje iskustva, nije dugo odolijevala napadima protivnika. U 4. minuti ima priliku Ivan Martinović, a minutu kasnije precizan je Marko Babić. Ovaj rezultat ostao je do 19. minute kada na 2:0 za Orfanele Bušiće povećava Marko Jukić. Minutu kasnije Marko Babić postiže svoj drugi i treći pogodak na utakmici a konačni rezultat postavlja u 24. munuti Ivan Martinovoić.

Orfanele Bušići – Golubinja 5:0

Susret u veteranskoj konkurenciji između Bojne Andrija Tadić i HVIDR-e ponudio je malo uzbuđenja i rezultatske neizvjesnosti. Gotovo cijeli susret igralo se na polovici HVIDR-e uz tek nekoliko udaraca prema vratima Drage Bonića na vratima Bojne. Prvu uspješnu intervenciju vratar HVIDRE Mirko Jurić Trca imao je u 1. minuti. Uslijedili su udarci koji završavaju u mreže, u 2., 3., 6., 8. i 10. minuti a strijelci su Drago Budimir dva puta, Josip Tomas, Vlado Pranjić i Marinko Zrno. Na poluvrijeme se odlazi pri rezultatu 5:0 a u nastavku u listu strijelaca upisuju se ponovo Josip Tomas i Marinko Zrno a konačnih 8:0 postavlja Pero Jukić.

Bojna Andrija Tadić – HVIDR-a 8:0